No i mają rację. Jak się nie chce jeść śniadania rano to niech nie wykupują śniadań. Nie raz widziałem że wynosili całe reklamówki kanapek i stając w kolejce już nie było co zbierać bo Janusze robią sobie drugie i trzecie śniadanie na drogę którymi i tak na końcu karmią mewy bo chytry Polak oczami je
Wolność jednostki jest czymś dobrym? Śmierdzi to mentzenowskimi wolnościowymi bzdurami typu skoro chce to się napije po co zakazywać alko, dragów, po co wiek zgody, po co prawo budowlane przecież sami ludzie budują i jak się zawali to ich wina. Stanowcze nie liberalizacji społecznych praw i gospodarczych. Państwo ma być opiekuńcze ale i trzymać norm społecznych które są ustalane kulturowo. Im więcej liberalizmu w sferze społecznej tym następuje większa degrengolada. Tak było w Rzymie i w większości imperiów.
Nie płaczmy że się to skończyło. Cieszmy się że się wydarzyło 🥹 cytując klasyka:
"Fenomen społeczny. Przecież my, dzięki tym transmisjom, żyliśmy życiem zastępczym. Były powodem ogromnej zbiorowej radości. Dały nam wiele. Bardzo wiele... "
Z tą kaucyjnoscia butelek szklanych to u nas był wiecznie opór ale ze strony producentów. Można sobie sprawdzić ile % w Czechach jest wykorzystywanych butelek ponownie a ile w Polsce. Tam nawet jak kupujesz Bronka to na oko widać jak bardzo butelka jest wyślizgana od taśm produkcyjnych browaru, a u nas producent się boi że się zbije więc woli nalać do nowej. Wina oczywiście chytrego prywaciarza