Logo

ElM

67
187
 • Francja niebawem zakaże sprzedaży wegetariańskich burgerów i kiełbasek
  ElM05.07.2022 08:35
  Piwo bezalkoholowe ma w pełni prawo być piwem, jeśli, idąc za Reinheitsgebot, składa się z wody, minimum 50% słodu jęczmiennego i chmielu. W domyśle są jeszcze drożdże. Metoda powstawania jest taka sama jak standardowego piwa, a bezalkoholowość osiąga się na jeden z dwóch sposobów - korzystając ze specjalnego szczepu drożdży lub usuwając alkohol z użyciem wybranej technologii.

  ---

  Nie chcesz - nie pij, ale nie drzyj się jak brajanek przy pustej zamrażarce na lody, że ci wciskają na siłę "nieprawdziwe piwo". Jak nie potrafisz odróżnić zerówki (a przyjęło się, że wszystkie mają niebieskie akcenty na etykiecie) to koniecznie odwiedź okulistę.
 • Francja niebawem zakaże sprzedaży wegetariańskich burgerów i kiełbasek
  ElM05.07.2022 08:13
  Dla wygody konsumentów. Pierdyliard przepisów bazuje na znanych od lat formach typu stek, kiełbasa, burger. To, że nie chcesz jeść mięsa, nie oznacza, że nagle masz jeść burgera z kulką zamiast placka. Wyobraź sobie, że z obiektywnych przyczyn zdrowotnych nagle dostajesz ultimatum - koniec mięska albo trumna. Wolałbyś pójść do sklepu i na dobrze oznaczonej półce bezmięsnej znaleźć coś, czego wiesz jak użyć do znanych i lubianych dań, czy doktoryzować się 3 godziny nad tym, czy te dziwne paski to wege bekon czy jednak masz tym nadziewać pierogi?

  To pisałem ja, zadeklarowany mięsożerca. Tyle, że się bezsensownie nie zesrałem.
 • Warszawa: chłopak ukradł kiełbasę ze sklepu i dołożył do tego czynu pobicie, kiedy obsługa chciała go zatrzymać
  ElM22.06.2022 23:19
  Ależ potężny kapłan majówki... I to w czerwcu!
 • Pielęgniarki idą po swoje, chcą więcej zarabiać i żeby pieniądze dla nich się "nie zgubiły" w łataniu budżetów szpitali
  ElM22.06.2022 23:04
  Tak cholernie mi szkoda tych ludzi. Szkolą się latami, żeby pomagać ludziom, a potem się okazuje, że to pół-wolontariat, w dodatku z cięgle rzucanymi pod nogi kłodami. Dla przykładu w Austrii do bycia pielęgniarką wystarcza ichnie technikum, ale też zakres prac pielęgniarki jest dużo mniejszy. U nas to jest kombajn na zasadzie pomocnika budowlanego, gdzie tam to jest po prostu bardziej kelnerka. A mimo to zarabiają lepiej, i to bez przeliczania złotówek na euro.
 • Pielęgniarki idą po swoje, chcą więcej zarabiać i żeby pieniądze dla nich się "nie zgubiły" w łataniu budżetów szpitali
  ElM22.06.2022 22:59
  Chyba minusujący nie skumali, że ci źli to w tym przypadku rządzący, a nie pracownicy służby zdrowia.
 • Białoruscy partyzanci dzielnie walczą i nie pozwalają na dostawy, nawet 90% pociągów wojskowych nie dociera do Ukrainy
  ElM13.04.2022 17:27
  Ten instytut ma tendencje prorosyjskie. Just sayin...
 • Fundacja Kai Godek pomoże uchodźczyniom na swój sposób, czyli rozdając antyaborcyjne ulotki 
  ElM17.03.2022 07:28
  Czy tylko mi logo fundacji Kai Wychodek przypomina deszcz meteorytów albo inny armageddon?
 • Francja niebawem zakaże sprzedaży wegetariańskich burgerów i kiełbasek
  ElM05.07.2022 08:24
  Oj pyśku z 15:54, przetrzyj okulary. Go Vege z Biedronki - na etykiecie "majonez sałatkowy wegański". Roleski "Majonez Vege". Vemondo "Vegan majonez". Motyl "Majonez wegański". Develey "Vegan majo". Jak już wyciągasz broń, to upewnij się, że jest nabita ;)
 • USA: policjanci w Chicago już nie mogą gonić kogoś tylko dlatego, że ucieka
  ElM22.06.2022 23:28
  Ale co to ma do rzeczy w przypadku służb? Policja powinna być uzbrojona i kropka. Mają pilnować porządku i to jest jednym z narzędzi (używanych możliwie jak najmniej). Kwestie BLM itp. to osobna debata, ale w tym przypadku nie mająca nic wspólnego.

  Ale skoro przy tym temacie już jesteśmy - broń w USA to moim zdaniem gorszy przykład niż np. bliski wschód. Nieograniczony dostęp i brak konieczności bezpiecznego przechowywania poza zasięgiem osób nieuprawionych to kuriozum będące swoistą antytezą hoplofobii.

  Broń to narzędzie jak nóż kuchenny, samochód albo wiatrówka, tylko wymagające mniej wysiłku do zabicia (pomijając samochód). To, że jest rozdawana komukolwiek bez sprawdzenia umiejętności obsługi i zdrowia psychicznego to prosta droga do tego, o czym czytamy w mediach o wielkim bracie zza oceanu.
 • Transpłciowa córka Elona Muska chce zmienić nazwisko, żeby odciąć się od toksycznego ojca
  ElM22.06.2022 23:15
  Ale ma chłop giwerę, raz strzelił - dwójka. Drugi raz strzelił - trójka. A wszelkim nerwuskom, co się na kwestie płci zrzymają - wasze? Blisko was? Nie? No to co wam przeszkadza? Serio, jak bardzo macie nudne życie, że musicie się wysrać swoim światopoglądem przy każdym wspomnieniu świata wykraczającego poza waszego pegasusa i PS1? Mordeczki, sklejajcie samoloty, uj was obchodzą czyjeś dzieci? Chyba, że się podoba i jest pociąg, ale też nerwy z powodu nieświadomości czy jest się pedo-homo czy pedo-hetero...
 • Pielęgniarki idą po swoje, chcą więcej zarabiać i żeby pieniądze dla nich się "nie zgubiły" w łataniu budżetów szpitali
  ElM22.06.2022 23:00
  Mordo, dowiedz się najpierw jak wyglądają wymagania zawodowe, a potem sraj mózgoatramentem w internecie.
 • Szwajcaria przytuliła trzy tony rosyjskiego złota pomimo wojny i wcześniejszej postawy
  ElM22.06.2022 22:47
  Straciła więcej, niż jest skłonna przyznać. Ponadto wzrost kursu rubla obniża wartość eksportu. Wpadli w sidła uzależnienia od zewnętrznych dostawców. Zostały im II-wojenne czołgi w bunkrach i stare łady bez jakichkolwiek współczesnych systemów. Aaaaale wygrali!
 • Zainteresowanie strzelectwem wzrosło na tyle, że trzeba zapisywać się na strzelania z miesięcznym wyprzedzeniem
  ElM13.04.2022 17:21
  Cóż, mam przykre wieści — prochu jest taki deficyt (także w Czechach), że jak już się gdzieś pojawia, to ma chore ceny, a i tak znika w trymiga. A dzielić się za bardzo nikt nie chce :/ Trzeba poczekać. aż kacapy w końcu się zjedzą sami i wtedy można spróbować nowego hobby.

  Zaś co do widnienia w rejestrach - nie wiem jak jest w sprzedaży stacjonarnej, ale kupując przez neta podaje się swoje personalia, gdzieniegdzie także dane z dowodu. A za składanie fałszywego oświadczenia można dostać po łapkach w razie przyłapania. Tak że tego... ;)
 • Zełenski: tworzymy legion zagranicznych ochotników, którzy chcą walczyć z Rosjanami
  ElM27.02.2022 22:25
  Spierdalaj
 • Ranking użytkowników