Logo

fallaway

2538
17
 • W Ordo Iuris pomylili przecinki i zeznali w UE, że zebrali 103 mln euro z darowizn
  fallaway25.09.2020 19:22
  Drobna pomyłka czy myślenie życzeniowe?
 • Łukaszenka o swoim zaprzysiężeniu: ten, kto miał o tym wiedzieć, to wiedział
  fallaway25.09.2020 05:43
  Smutne. Łukaszenka postanowił zignorować protesty. Przeczekał najgorsze i zaprzysiężył się sam. Teraz Białorusinom przestanie się chcieć protestować, bo zobaczyli że to niczego nie spowodowało. Policja i wojsko pozostały przy dyktatorze. Łukaszenka dostał błogosławieństwo Putina i reszta świata się nie liczy. Teraz protesty ustaną, a następne wybory mogą się nie odbyć.
 • Studenci UW szykują pozew zbiorowy za pogorszenie warunków nauki
  fallaway21.09.2020 10:16
  Nie dziwię się pozwowi i myślę że na innych uczelniach też tak się skończy. UE w Kato - zajęcia się nie odbywały, wykładowcy mieli niepełne listy studentów, więc część informacji nie docierała do wszystkich, a przy zmianie grupy weź w ogóle zapomnij o studiowaniu. Na zaocznych przedmioty nie są co tydzień, więc zanim unormowały się listy itd. przedmiot się skończył. W tym semestrze nie przewiduję zmian :-(

  Druga sprawa to wykluczenie techniczne części wykładowców. Nikt nie miał wykładowców których przerastało włączenie komputera? A teraz wyobraźcie sobie tych samych prowadzących zajęcia na zoomie. Polecam.
 • Kinga Duda została doradczynią społeczną Andrzeja Dudy, zbieżność nazwisk nieprzypadkowa
  fallaway17.09.2020 09:35
  Dla mnie to bez sensu, nie mogli jej od razu zrobić ministrem w kancelarii? Przecież ani wpis w CV, ani specjalnie nie jest ukierunkowana jako prawnik od konkretnej dziedziny którą zajmowałby się prezydent. Co, brakło jej biurka i musiała dostać ładne w Pałacu? Kasę pod stołem będzie dostawać jako kieszonkowe od taty?
 • CBA sprawdziło majątek Sławomira Nowaka i właściwie wyszło, że ma jeszcze jeden, zapasowy
  fallaway16.09.2020 06:00
  Zbieg okoliczności że ujawnia to niby neutralny Polsat zamiast TVP? Trzeba było przykryć wyrok sądu ws sasinowych wyborów, czy może coś jeszcze?
 • Indonezja: osoby, które odmawiają noszenia maseczki, za karę kopią groby dla ofiar pandemii
  fallaway15.09.2020 18:16
  Jestem za. Wprowadźmy to u nas, proszę! W ogóle jestem za karami tego typu zamiast np. pieniężnych.
 • TVP przez przypadek przyznała, że LGBT chce być po prostu traktowane jak reszta społeczeństwa xD 
  fallaway15.09.2020 13:19
  Rozmowa to złoto <3 ponadto, można zobaczyć grzecznego, nienachalnego dziennikarza i porównać tego ze screena z tym który będzie występował w TVP.

  A w ogóle, mnie rozbawiło coś jeszcze. Dlaczego dziennikarz zamiast pisać do Marszu Równości Katowice czy Stowarzyszenia Tęczówka pisze do Śląskiej Manify? Czyżby bał się odpowiedzi od przedstawicieli ruchu LGBT?
 • Jeden z twórców CD Projekt stworzył telefon, który służy do dzwonienia i bycia offline
  fallaway14.09.2020 15:20
  Pomijając cenę, która jest śmiesznie wysoka jak na produkt... tak, takie urządzenia są bardzo potrzebne, dla ludzi uzależnionych, dla ceniących sobie telefon jako telefon a nie urządzenie wielofunkcyjne, dla osób starszych. Tylko że jest sporo modeli spełniających te funkcje, a jedyne co wyróżnia ten konkretny to jak rozumiem przesuwka...
 • Wicerzecznik PiS wyjaśnił, że problem z ekspertami w spółkach jest taki, że nie zgadzają się z PiS
  fallaway11.09.2020 09:56
  No tak, bo spółki muszą działać zgodnie z linią partii. Kiedyś już tak było, skończyło się w 89... Widać że PiS bardzo tęskni za tamtym czasem socrealistycznego prosperity na papierze.
 • Były polityk PiS trafił do spółki Skarbu Państwa tak gładko, że dowiedział się o tym od dziennikarza
  fallaway10.09.2020 12:27
  Ale żeby dziennikarze, i to nie zaprzyjaźnionego medium, wiedzieli wcześniej? Toż on jeszcze instrukcji nie dostał co ma mówić
 • Radni Kraśnika poparli petycję przeciwko 5G i zakazującą Wi-Fi w szkołach
  fallaway25.09.2020 05:54
  Kraśnik na fali. Stowarzyszenia płaskoziemców, foliowej czapeczki oraz proepidemików również znajdą tu swoje miejsce?
 • Kraśnik: radni wolą być "strefą wolną od ideologii LGBT" niż pozyskać dotacje
  fallaway23.09.2020 06:37
  Nie jesteśmy przeciwko ludziom, jesteśmy przeciwko ideologii. Naziści nie byli przeciwko Żydom, byli przeciwko judaizmowi? Nie! Szczujecie na ludzi, ubierając to w ładną nazwę która ma wzbudzić strach: ideologia. Był gender, jest lgbt. Dziś jest uchwała, teraz są "zwykłe" pobicia i zastraszanie, jutro będą pogromy. Jak widać, nawet wizja odebranej kasy już na tych ludzi nie działa. Jest to bardzo, bardzo zły znak.
 • Suski: koalicji od wczoraj nie ma. Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka 
  fallaway18.09.2020 10:07
  Ziobro nie jest w PiSie tylko w Solidarnej Polsce której jest prezesem. Zostanie wywalony z rządu, jeśli jego partia przestanie być w koalicji, chociaż ja czekam na rozwój wypadków. Do poniedziałku wszystko może się zmienić.
 • Niemcy: Amerykanka olała kwarantannę i zrobiła rajd po klubach, mogła zarazić nawet tysiące osób
  fallaway16.09.2020 07:50
  Ta kobieta, podobnie jak inni zarażeni wiedzący o tym i nic sobie z tego nie robiący, powinna ponieść karę z powodu zagrożenia epidemicznego, podobnie jak ludzie zatruwający rzeki czy wysyłający niegdyś wąglika pocztą. Nieważne czy wierzą w pandemię czy nie. Tutaj jestem za bezwzględnymi karami.
 • Kraków nagle przejął całkiem konkretny spadek: pieniądze i naprawdę niezła kolekcja obrazów
  fallaway16.09.2020 05:54
  Mam nadzieję że obrazy i inne rzeczy (porcelana, srebro) będą wystawiane w muzeum lub którejś z galerii sztuki.
 • Sąd zdecydował, że zlecanie Poczcie Polskiej wyborów to jednak była za gruba fantazja
  fallaway15.09.2020 14:41
  Czekam na materiał o sędzim w Wiadomościach, mają mało czasu na zmontowanie ścieku
 • Rzecznik Praw Dziecka teraz alarmuje, że "wstrzymuje się operacje kardiologiczne dzieci nienarodzonych"
  fallaway15.09.2020 13:01
  Pomijając osobę niedorzecznika, proszę sobie przeczytać artykuł na wybiórczej "Tragiczne skutki rozkładu oddziału prof. Dębskiego. Dziecko zmarło, bo nikt w Polsce nie przeprowadza już operacji na sercach płodów". Ministerstwo niczego nie wstrzymuje. Zwyczajnie szpital Bielański rozwalił swój najlepszy oddział po śmierci ordynatora, gdyż w Polsce ważniejsze są banery antyaborcyjne niż życie dzieci. Prawie wszyscy specjaliści odeszli, maszyny stoją nieużywane, w nowych miejscach pracy specjalistów takich maszyn nie ma. A proszę wybaczyć, pionierskie operacje na płodach nie są do wykonania bez sprzętu! Takie operacje wykonywało tylko kilku lekarzy w Polsce, bo tego nie robi się na co dzień. Ponadto, żeby wykonać taką operację najpierw trzeba zdiagnozować wadę, a to jest trudne i obarczone ryzykiem poronienia, a w Polsce obecnie dla niektórych poronienie = aborcja, lekarze (ich część) boją się lub są nakłaniani do nierobienia diagnostyki żeby nie zostać posądzonym o aborcję. Smutna prawda w kraju gdzie liczy się wyłącznie życie od poczęcia do porodu.
 • Deweloper na bezczela zaczął budować sobie osiedle na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego
  fallaway14.09.2020 13:37
  PiS napisał bubel prawny, w którym nie ma żadnych obostrzeń dotyczących takich budynków powiązanych z walką z covidem, bo budujący nie muszą sięgać po żadne opinie, nie muszą zważać na plan zagospodarowania, no nic nie muszą, a teraz nagle się obudzili że deweloper to wykorzystuje? Trochę późno.
 • Ekoaktywiści tłumaczą, dlaczego zajmują się katastrofą klimatyczną, a awarią Czajki nie
  fallaway10.09.2020 21:15
  Ale zdajesz sobie sprawę z tego że przemysł petrochemiczny, czy generalnie przemysł, poszedł do przodu, ruszył z tego miejsca w którym był ołów i trucie środowiska właśnie dlatego, że aktywiści po 1. odkryli to że te firmy tak robiły, 2. wpłynęli na społeczeństwo i rządy aby wprowadzono pewne obostrzenia. Aktywiści to, racja, nie tylko protestujący, ale np. lekarka która odkryła związek fabryk z ołowicą u dzieci (historia Katowic). Ale bez protestujących, ludzi działających w społeczeństwie, zmian nie będzie.

  Nie każdy jest biologiem, chemikiem czy geografem. Część z nich to poloniści, finansiści czy informatycy, a część to gówniarze z liceum. Rozumiem postulat szukania nowych technologii, ale nie każdy może być naukowcem, nie każdy ma predyspozycje ku pracy naukowej. Ważne by każda warstwa społeczna miała świadomość katastrofy. I moim zdaniem protest taki jak ten służy temu by uświadamiać.
 • Białoruś: jedna z opozycjonistek uniknęła wydalenia za granicę, bo podarła paszport
  fallaway09.09.2020 06:59
  Odwagi tej kobiecie naprawdę zazdroszczę. To nie tylko podarcie papierka. To odwaga pozostania w tym kraju gdzie grozi jej śmierć z rąk panów w mundurze. To godzenie się na to że paszportu już nie dostanie.