Logo

fallaway

3291
27
 • Kolumbia: aborcja od tej pory będzie legalna do 24 tygodnia, polskie konserwatywne media są oburzone
  fallaway23.02.2022 13:56
  @13.09

  To Ty nie rozumiesz jednej, podstawowej rzeczy. Istota ludzka zaczyna się od porodu. Wcześniej to płód, a jeszcze wcześniej zygota i zarodek.

  Przeciwnicy aborcji jawnie wzywają do kary śmierci za zabójstwo i za aborcję. Skazują na wegetację ludzi chorych, bo godne umieranie na życzenie im nie w smak. Ale jak to im się przydaży problematyczna ciąża to oni mogą ją przerwać, bo to "wyjątkowa sytuacja" i "prywatna sprawa" a lewaki dupa cicho.
 • Do protestów pod Sejmem poza medykami dołączyli osobno antyszczepionkowcy i robią cyrk
  fallaway15.09.2021 18:10
  Magazynier nie zostanie na hołmofisie. Listonosz ani kurier też nie. Więc tak, chcę żeby był obowiązek szczepień, bo ktoś kto mi te zakupy do domu przywiezie może mnie zarazić. A to że nie przejdę covida ciężko nie oznacza że się nie zarażę.
 • Japonia: sąd najwyższy uznał, że zmuszanie żon do przyjęcia nazwiska męża jest zgodne z konstytucją
  fallaway28.06.2021 18:53
  Japonia to bardzo konserwatywny kraj o czym zapominamy patrząc na obrazki z Tokio z ich robotami i mangą. Niestety, takie prawa jak to są tylko potwierdzeniem ich konserwatywnego patriarchatu. I żadne anime tego nie zmieni.
 • LinkedIn pozwoli na etap kariery jako mama lub tata, zamiast po prostu dziury w życiorysie
  fallaway08.04.2021 20:33
  Niestety, są w kraju miejsca w których nie ma żłobka. A nie każda babcia jest na emeryturze by zająć się wnukiem. Do tego dodajmy zarobki mamy na poziomie minimalnym a z drugiej strony możliwość otrzymania zasiłku, i mamy "mamę na pełen etat". To nie zawsze wybór, rzadko to patologia, niestety najczęściej konieczność. Potem dziecko ma 6 lat i idzie do zerówki, a mama chce wrócić do pracy i ma problem, bo na cały ten okres wypadła z obiegu. Fajnie że serwis wprowadza opcję uzupełnienia luk, szkoda, że w mentalności małomiasteczkowych pracodawców rodzice z luką w życiorysie są automatycznie skreślani.
 • Mentzen radzi młodym, że jeśli chcą kupić mieszkanie, to niech idą do pracy i zaczną oszczędzać
  fallaway22.02.2021 09:14
  Międzynarodówka też nie jest tak dobrze opłacana jak powszechnie się wydaje. Owszem, dostaje się więcej na rękę, jednakże należy pamiętać, że za granicą też trzeba przeżyć a dieta od firmy nie wystarczy na 100% wydatków. Gdy jedziesz na 3 tygodnie by zjechać na tydzień po 1. nie masz życia prywatnego, po 2. nie zabierzesz zapasu jedzenia na cały pobyt. Kupno jedzenia w Czechach może nie jest tak kosztowne jak w Szwajcarii, ale wciąż koszty są nieporównywalne do kosztów życia w Polsce.

  Znam kilka osób które prędzej czy później zrezygnowały z międzynarodówki lub w ogóle z jazdy. Mentzen powinien najpierw usiąść za kierownicą, zarobić pierwszą wypłatę, zamiast wycierać sobie usta kierowcami.
 • Rzeczniczka MS zapewnia, że kobiety zmuszone do rodzenia będą miały pokoje "do wypłakania się"
  fallaway03.02.2021 12:19
  Pokój do wypłakania się? na jak długo? 5 minut, żeby zdążyć przed kolejną kobietą którą nakazowo się do niego wsadzi? To brzmi jak areszt dla kobiet zmuszonych do donoszenia ciąży. Opieka psychologa w kraju w którym nie ma działającej opieki psychiatrycznej? Co taki psycholog może, pozwolić jej kolejny raz się wypłakać, bez możliwości stwierdzenia depresji czy zapisania leków? Konsylium lekarskie? Do czego kobiecie, która urodziła martwy płód bez czaszki, specjalne konsylium?! Po fakcie? Przed, żeby upewnić ją że nie, jej dziecko nie przeżyje poza jej organizmem?

  Te bogobojne słowa o życiu od poczęcia, cały ten fałsz wyzierający z każdego zdania całego nierządu polskiego i ich popleczników, to boli. Jeszcze chwila a naprawdę, jak powiedział jeden z posłów, za aborcję będzie dożywocie. A najlepiej od razu kara śmierci!
 • Ruch Narodowy tropi dyskryminację Polaków przez międzynarodowe koncerny na podstawie ceny kurtki polskiego sklepu House
  fallaway18.01.2021 21:52
  Swego czasu kuzynka kupowała sprzęt elektroniczny w Polsce, bo w Niemczech był dużo droższy. Tak działa rynek: przelicznik walut, różne narzuty na cenę (marża sprzedawcy i wszystkich pośredników, podatki i opłaty), koszty transportu, logistyki i magazynowania sprawiają, że w jednym momencie produkt jest tańszy w kraju A, a w innym w kraju B.

  W przypadku np. słodyczy jest podobnie: jeśli weźmiemy pod uwagę dwa identyczne produkty, to jeden będzie musiał przebyć dłuższą drogę do sklepu i załapać się na dodatkowe koszty np. podatkowe, co oznacza, że w jednym z krajów po prostu będzie droższy.
 • Minister zdrowia "zdegustowany" szczepieniami Jandy i Millera, zapowiada kontrolę w WUM
  fallaway02.01.2021 15:17
  Śmiem przypuszczać, że gdyby zaszczepili celebrytów powiązanych z PiS chwaliliby się tym na każdym kroku, ale że to Janda i Miller to wykorzystują to do ataku na uczelnię...
 • Dębica: burmistrz chciał obniżyć sobie wynagrodzenie, ale radni nie pozwolili
  fallaway19.12.2020 13:28
  800 zł miesięcznie to mało w kasie budżetu, ale czasem tyle może zabraknąć do wypłat pracowników, spłaty zadłużenia, w skali roku daje to 9600 czyli niemały zastrzyk gotówki w kasie... ale PiS bał się o swoje wypłaty, jeszcze mieszkańcy zaczęliby się domagać obniżenia ich dodatków i co wtedy?
 • Katowice: ruszył pierwszy w Polsce sklep socjalny
  fallaway12.12.2020 11:38
  Są osoby które bez wykształcenia i doświadczenia mogą załapać się tylko na pracę na pół etatu. Nie każdy potrafi znaleźć lepszą pracę, nie każdy może być programistą a nie każda firma przyjmuje np. sprzątaczkę na pełny etat. Żyjemy w bańce która w biednych ludziach widzi tylko pato - a to są często osoby które np. miały wypadek i ze względów zdrowotnych nie mogą podjąć pracy na pełny etat - im chcesz przypiąć łatkę nierobów? Albo emerytki które pół życia nie pracowały bo dzieci, na stare lata mąż zostawił je z niczym, emerytura w pełnej wysokości im się nie należy, a zatrudnić ich nikt nie chce... Jasne, można powiedzieć że ich wina i mogły iść do roboty. Ale dziś jest już trochę za późno na takie dywagacje, im teraz trzeba zapewnić tylko to minimum socjalne.
 • USA: kobieta o mało nie przegapiła wiadomości, że wygrała 3 mln dolarów w loterii, na szczęście sprawdziła spam
  fallaway26.01.2022 22:26
  Kobieta musiała zgodzić się na udostępnienie wizerunku i danych, lub też sam zakup losu wiąże się ze zgodą na nie. Jeśli to ten pierwszy przypadek, to cóż, niektórzy nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa i/lub mają parcie na szkło.
 • Zrobiła się mała aferka, bo na Forum Ekonomicznym jest agent KGB, i to tak na luzie i oficjalnie reprezentuje Białoruś
  fallaway09.09.2021 08:30
  Czy da się skompromitować Polskę bardziej niż zapraszając w ogóle Białoruś do czegokolwiek? Agent KGB to przy tym już tylko wisienka na torcie. Zresztą, to chyba było oczywiste że Białoruś wyśle agenta, jawnego lub pod przykrywką.
 • Warszawa: pielęgniarki protestują i domagają się tego co zawsze, bo dostają to co zwykle
  fallaway14.05.2021 07:25
  Rząd albo taktycznie nie zauważy strajku, albo złoży obietnice, z których zrealizuje połowę a i z tego wycofa się po paru miesiącach.
 • Wrocław: dzieci na religii dostały ulotkę z czarnoskórym chłopcem, który modli się o to, żeby być białym
  fallaway15.03.2021 13:41
  Do głowy by tej pani nie przyszło raczej że ktokolwiek mógłby zakwestionować że czarnoskóry nie chciałby być biały, przecież dla polskiego katotalibanu tylko biała skóra się liczy. Koszmar, na dodatek wypuszczenie ulotek teraz to podgrzanie tematu rasizmu w kotle wszystkich katofobii.
 • Studenci ostrzegają się nawzajem przed wykładowcami, którzy zakładają fejk konta do szpiegowania grup studenckich xD
  fallaway03.02.2021 12:24
  No nie był, było klasyczne forum mój drogi Gościu :) jak napisałam, dziś są fejsbuki, ale 10 lat temu również był Internet.
 • Studenci ostrzegają się nawzajem przed wykładowcami, którzy zakładają fejk konta do szpiegowania grup studenckich xD
  fallaway21.01.2021 12:20
  Eee moment. Nagle ktoś odkrył że wykładowcy infiltrują studentów? Czy na innych uczelniach tego nie było? Hahaha na UEKat robili to już 10 lat temu, a zapewne i wcześniej. Na moim roku żeby dostać się na forum trzeba było zalogować się imieniem, nazwiskiem i numerem grupy, bo zjawisko było wystarczająco częste. Teraz są fejsbuki i inne, ale część wykładowców już wtedy ogarniała internet na tyle by ogarniać kto ma jakie testy i z czego nie korzystać, albo kogo pilnować na egzaminie.
 • Starosta, który zaszczepił się poza kolejnością, został wyrzucony z PiS
  fallaway02.01.2021 20:57
  Trzeba było pokazowo wywalić, żeby pokazać że doły PiS nie mogą się wychylać
 • Gmina nie chciała zdjęcia ze "strefą wolną od LGBT", sąd uznał, że może nie trzeba było robić takiej uchwały
  fallaway29.12.2020 11:28
  Niewiarygodne, sąd przyznał że gmina postawiła się w takiej sytuacji sama, i że można to wykorzystać! i jeszcze że nawet jeśli coś stracili (materialnie, czy wizerunkowo, whatever) to na własne życzenie.

  Ciekawi mnie krótkowzroczność polityków prowincji. Ich totalne niemyślenie o konsekwencjach podjętych działań. To w sumie mogłoby być ciekawe studium przypadku i całego obrazu polityki prowincjonalnej w badaniach socjologicznych. Jeśli któraś uczelnia podejmie się takich badań to chętnie je przeczytam.
 • CD Projekt już się nawet nie broni, przeprasza i obiecuje pomoc każdemu, kto zechce zwrócić grę
  fallaway14.12.2020 12:16
  idealny moment żeby kupić akcje
 • Katowice: ruszył pierwszy w Polsce sklep socjalny
  fallaway11.12.2020 20:53
  Inicjatywa godna pochwały, i godna naśladowania w innych miastach. Bo przecież chodzi o to, żeby ludzi wyciągnąć z biedy. Oni tam PŁACĄ za zakupy, nawet jeśli to grosze. Nie wiem ilu biednych ludzi znacie, tylko żebraków, bezdomnych? Jest mnóstwo ludzi którzy wstydzą się prosić o pomoc, nie chcą dostawać nic za darmo, wstydzą się iść do MOPSu po zapomogę bo co sobie sąsiedzi pomyślą, że patologia jakaś? Jeszcze ich będą szczuli, doniosą gdzieś i ich z domów wyrzucą bo są BIEDNI. Bieda to stygmat, zwłaszcza w tym kraju. Więc jeśli mogą iść do sklepu i kupić coś dla domu i rodziny, to już podnosi ich status w ich oczach.

  Plus absurdalny zarzut że tam są słodycze, a to towar luksusowy. Czy biedni nie mogą chcieć poczuć odrobiny luksusu? Zawsze mają odmawiać sobie nawet najdrobniejszych przyjemności?
 • Ranking użytkowników