Logo
 • DONALD
 • UŻYTKOWNICY
 • ZBYSZKO 3 CYTRYNY

Zbyszko 3 cytryny

485
86
 • Loża z widokiem na Marsz już zajęta
  Zbyszko 3 cytryny02.06.2023 19:02
 • "Rewolucja obyczajowa" Tuska
  Zbyszko 3 cytryny19.12.2021 18:08
 • O toksycznej relacji opozycji z opozycyjnymi mediami
  Zbyszko 3 cytryny11.05.2021 19:55
  Całe jak komuś się nie chce klikać:

  "Opozycyjna prasa i opozycja znajdują się w całkowicie bezproduktywnej i toksycznej relacji – co zresztą niedawno w świetnym tekście na łamach „Dziennika Gazety Prawnej" przypomniał Andrzej Krajewski. To związek dilera i narkomanki, alkoholika i sklepowej w całodobowym monopolu. Trzyma go bardziej odurzająca substancja, niż cokolwiek innego.

  Pierwsi piszą drugim, co ci chcą słyszeć – „Kaczyński już na kolanach", „Rząd PiS się wali", „Kobiety ratują polską demokrację", "Unia da im popalić!" „Joe Biden leci z rakietą na Żoliborz". Drudzy robią to, co myślą, że spodoba się pierwszym – śpiewają piosenki dla Rzeplińskiego pod Trybunałem, obiecują wtrącić Kaczora do więzienia, wcielają się na przemian w ulicznych rewolucjonistów, kontrolerów NIK-u, samozwańczych prokuratorów albo dla odmiany robią za influencerów z kanapy. Jednego dnia zajmują się wymyślaniem programów, by drugiego je porzucić. Bo akurat publicyści w tej czy innej gazecie zmienili zainteresowania: i nie chcą już reformy 500+, tylko hosteli interwencyjnych dla osób LGBT+ albo nie chcą już psychiatrii dziecęcej, tylko zniesienia zakazu handlu w niedzielę.

  I tak biegają politycy opozycji od ściany do ściany, żeby dostać swoją „działkę". A może dziś coś miłego o mnie napiszą? – myśli sobie jeden albo drugi. I codziennie gra inną melodyjkę, by dostroić się do chóru gęgaczy.

  Niezwykle symptomatyczne jest też to, że dyskusje komentatorów w takim TOK-fm zamieniły się na przykład w seanse strategów, gdzie dziennikarze i dziennikarki – choć z wyjątkami, oczywiście – siedzą i móżdzą, co taki Budka, Czarzasty, Kosiniak albo Lubnauer ma zrobić. I potem część z polityków, co najzabawniejsze, powtarza te same pomysły. To postawienie na głowie dość elementarnego i prostego w swoich założeniach mechanizmu, że politycy robią, a strategie wymyślają im profesjonaliści, zaś badania robią spece od badań, a na końcu tego łańcucha jesteśmy my, dziennikarze i publicyści – najgłębiej w dupie platońśkiej – żeby to oceniać.

  Próby odwrócenia tego porządku kończą się tak, jak na załączonym obrazku. Nic dziwnego, że potem liderzy opozycji – zaczytani w prasie, która mówi im nie jak jest, tylko jakby chciała, żeby było – nie wiedzą, czemu przegrywają. „Przecież jesteśmy świetni" – przeczytaliśmy o tym dziś rano w „Wyborczej"."
 • Wojewódzki chwali się jazdą 250 km/h
  Zbyszko 3 cytryny11.04.2021 13:21
 • Pracownik TVN pisze o łamaniu prawa, mobbingu i patologiach w pracy
  Zbyszko 3 cytryny27.02.2021 07:46
 • O co chodzi z tym szamanem w szturmie na Kapitol i co to jest QAnon
  Zbyszko 3 cytryny07.01.2021 19:51
  Górniak to już odleciała na całego, łyka wszystko jak pelikan i wierzy, że Trump wygrał wybory
  O co chodzi z tym szamanem w szturmie na Kapitol i co to jest QAnon
 • Komentarz lekarki z WUM o zaszczepionych celebrytach: nie zapomnę wam tego
  Zbyszko 3 cytryny04.01.2021 15:39
  Komentarz lekarki z WUM o zaszczepionych celebrytach: nie zapomnę wam tego
 • Agora vs PKN Orlen: wynagrodzenia zarządu
  Zbyszko 3 cytryny08.12.2020 18:31
  Śmiało, aplikuj.
  Agora vs PKN Orlen: wynagrodzenia zarząduAgora vs PKN Orlen: wynagrodzenia zarządu
 • W Warszawie trwa ogromna demonstracja: atakują naziole, leci muzyka, relacje na cały świat i pewnie zakażenia
  Zbyszko 3 cytryny30.10.2020 20:46
  W Warszawie trwa ogromna demonstracja: atakują naziole, leci muzyka, relacje na cały świat i pewnie zakażenia
 • Ranking użytkowników