Logo

Paulina

293
50
 • Ulicami Warszawy przeszedł marsz przeciwko noszeniu maseczek
  Paulina12.09.2020 18:26
  To, że ten wirus nie jest równie niebezpieczny jak dżuma, nie oznacza że trzeba go ignorować. Bo tym tokiem rozumowania można stwierdzić że nie należy leczyć cukrzycy ani profilaktyczne dbać o dietę, bo rak jest gorszą chorobą.

  Jeśli komuś nie podoba się maseczka lub przyłbica, to jaki problem zamówić dopasowaną i o konkretnym stylu.

  10 minut w sklepie czy busie z zasłoniętą twarzą to nie koniec świata, a moze ochronić starsze osoby przed chorobą i powikłaniami.
 • Spontaniczny Sztab Obywatelski chce trollować prawicę mało aktualnymi zakazami z Biblii
  Paulina12.09.2020 13:25
  *apologetyki
 • Spontaniczny Sztab Obywatelski chce trollować prawicę mało aktualnymi zakazami z Biblii
  Paulina12.09.2020 10:37
  Cytowanie wyrwanych z kontekstu fragmentów Bibli zawsze jest strzałem w kolano. Mimo to część chrześcijan to robi, nazywając homoseksualizm obrzydliwością lub w cytując ją w celu nędznej apologetyki, to zawsze wybierają tylko te fragmenty które przypadną do gustu.

  Nikt nie nazywa teraz zgodnie ze Starym testamentem jedzenia małży czy krewetek obrzydliwością (tak jak bycie homo), nikt też nie twierdzi że kobieta po urodzeniu córki jest nieczysta 80 dni, a mężczyzna po niekontrolowanym wytrysku ma się oficjalnie "oczyścić". Choć te wszystkie rzeczy są jak czarno na białym napisane w biblii.
 • Wicerzecznik PiS wyjaśnił, że problem z ekspertami w spółkach jest taki, że nie zgadzają się z PiS
  Paulina11.09.2020 12:06
  Czyli w skrócie: dla PISu problem z opozycją jest taki, że ona jest
 • Bosak krytykuje projekt ustawy o ochronie praw zwierząt: jest absolutnie niekonstytucyjny
  Paulina09.09.2020 08:49
  Cóż, Bosak od zawsze reagował płaczem na jakiekolwiek przejawy troski o zwierzę z którymi się zetknął. Nie raz już się zdarzyło że na swoim twitterze (bo tylko tam jest taki waleczny) nazywał niejedzenie mięsa obrazą Boga. Raz nawet narzekał na to że wchodząc w piątak do restauracji przystosowanej również do wegetarian, nie zaproponowano mu ryby - co oczywiście nazwał dyskryminacją prawdziwych katolików i "nowym porządkiem świata" (Fuck Logic?). Przeraża mnie jego życie w syndromie oblężonej twierdzy, gdzie weganie w jego mniemaniu pragną swoimi nienawistnymi sercami odebrać mu wiarę i człowieczeństwo.
 • Spontaniczny Sztab Obywatelski chce trollować prawicę mało aktualnymi zakazami z Biblii
  Paulina12.09.2020 13:48
  "Wystarszy wierzyć" wybacz ale jest to tzw. ślepa wiara.
 • Spontaniczny Sztab Obywatelski chce trollować prawicę mało aktualnymi zakazami z Biblii
  Paulina12.09.2020 13:24
  Z apologetyką problem jest też taki, że jeśli już chodzi o Nowy Testament, to często nawet pomijając różnice w tekstach manuskryptów (tych najstarszych kanonicznych i bizantyjskich), często interpretacja paraboli/przypowieści czy opisów polega na dowolnej interpretacji. Drobne różnice słów stanowią często podstawę apolityki, a one w przypadku tłumaczenia (pallotinum czy NSRV) nie są wiarygodne.
 • Lasy Państwowe chcą rozdać milion sadzonek drzew
  Paulina11.09.2020 18:53
  Cóż, osiedla mieszkaniowe czesto oszczędzają/nieszanują zieleni.

  Kiedyś dostając takie 2 sadzonki jedną posadziłam obok działki przy lesie, i teraz ma 3 lata i super rośnie.

  Druga sadzonka wylądowała pod balkonem, ale po 3 tygodniach życzliwe bąbelki wyrwały je grabkami razem z połową krzaków na osiedlu. Ludzie nie szanują zieleni, nie sadzą nic, współdzielenie mieszkaniowe nie chcą inwestować, a potem są nażekania na za mało zalesione parki czy osiedla, smog i syf.
 • Być może nie chcesz, ale i tak objerzysz teatrzyk Młodzieży Wszechpolskiej o LGBT
  Paulina09.09.2020 08:56
  >mów że jesteś tolerancyjny jak możesz, póki ktoś się nie obnosi

  >nie wytrzymuj 5 minut bez przezywania osób LGBT+ dewiantami, organizowania poważnych przedstawień o "dewiacjach" ze Shrekiem w tle, płakaniem nad współczesną rodziną czy akcji dezynfekowania ulic w kombinezonach po paradzie równości.
 • Prawie nikt nie chodzi do kina, frekwencja spadła o niemal 90%
  Paulina08.09.2020 14:14
  Już nawet przed Covidem wiele teatrów stawiało na transmisje na żywo online w kinach i na internecie (choćby National Theatre Live), bądź tak jak w naszej kameralnej Polsce - udostępnianie nagrań na vod, lub puszczanie spektaklu w tv.

  W obecnych czasach taki sposób dzielenia się sztuką coraz bardziej się rozwija i nawet przy niewielkiej widowni umożliwia zarobek producentom i aktorom na tych którzy oglądają spektakle w domu.