Logo
  • DONALD
  • INFLUENCERKA OD AFIRMACJI BOGACTWA GROZI POZWEM ZA NAUKOWĄ KRYTYKĘ

Influencerka od afirmacji bogactwa grozi pozwem za naukową krytykę

07.07.2023, 14:40
Wykłady samozwańczych coachów czy ekspertów zajmujących się "manifestowaniem obfitości" przyciągają tysiące widzów. Podczas wystąpień mówią o technikach afirmacji i rozwoju osobistego, które pomagają przyciągnąć bogactwo czy zdrowie. 
W sieci krąży mnóstwo fragmentów wspomnianych warsztatów. Niedawno viralowa stała się wypowiedź Rii Sokół z jej wykładu podczas Life Balance Congress.
 
Rosnąca popularność coachów sprawia, że coraz więcej osób krytykuje działalność takich osób. W zeszłym roku Jan Śpiewak stwierdził, że "religia pieniądza rozrasta się" i nie wierzy, że ludzie naprawdę płacą za "obfitość". 
W ten sposób skomentował e-booka
Otwórz się na obfitość
instagramerki Aniamaluje. 
 
Kolejną z takich osób jest absolwentka kognitywistyki i neuroinformatyki Anna Stróż, która wytknęła pewnej influencerce w wiadomości prywatnej niestosowność wrzucania screenów wiadomości od klientek, w których sugerowały one
ozdrowienie z chorób dzięki afirmacji
.
"Kiedy pani mnie wyśmiała, zasugerowałam zgłoszenie sprawy do UOKiK, a ta… wzięła to za groźby karalne. Kocham internet, będę szukać
prawnika ds. influencerów
, dam znać jak przestanę afirmować śmianie się do rozpuku" - napisała na Facebooku.
Na ten moment Stróż nie napisała, o którą influencerkę chodzi, jednak zapowiedziała, że kiedy otrzyma fizyczny pozew, na pewno pochwali się nim w mediach społecznościowych. 
 
ASZdziennik wyjaśnił, że wspomniana celebrytka znana jest z "paranaukowych i parapienężnych konferencji". Kobieta prowadzi
płatne kursy afirmacji i manifestacji marzeń

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA