Logo
  • DONALD
  • RAPORT: PONAD POŁOWA PRACOWNIKÓW CHCE WIĘCEJ DNI URLOPOWYCH I, CO ZA TYM IDZIE, MNIEJ TYRANIA

Raport: ponad połowa pracowników chce więcej dni urlopowych i, co za tym idzie, mniej tyrania

26.08.2022, 12:30
Firma Manpower Group zajmująca się innowacjami dla rynku pracy, przygotowała raport "Czego pragną pracownicy". Wynika z niego, że aż
51 proc.
polskich pracowników uważa, że
większa pula dni urlopowych
pomogłaby w zapobieganiu wypalenia zawodowego.
Z kolei 44 proc. badanych wskazało na zapewnienie przez pracodawcę elastycznego czasu i miejsca pracy. Dla 39 proc. ważny jest rozwój i zdobywanie nowych umiejętności, a dla 36 proc. - dodatkowe dni wolne w celu zadbania o zdrowie psychiczne. Tyle samo zatrudnionych oczekuje od swoich pracodawców większego wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego.
- Wraz z wybuchem globalnego zagrożenia zdrowotnego,
dbałość o dobrą kondycję psychiczną i fizyczną dla wielu osób stała się priorytetem
. Szukając jednak rozwiązań na zapobieganie wypaleniu wśród pracowników należy się pochylić przede wszystkim nad jego przyczynami - wskazuje ekspertka Manpower Group Jolanta Jastrzębska. 
Raport pokazuje także, że 47 proc. polskich pracowników jest pewnych siebie w swoim miejscu pracy, 45 proc. czuje bezpieczeństwo, a 39 proc. ma motywację do pracy. Z kolei 27 proc. respondentów jest znudzonych i brakuje im motywacji, 19 proc. czuje się niepewnie, a 18 proc. brakuje poczucia bezpieczeństwa. 
Ponadto 30 proc. pracowników odczuwa stres w pracy - to mniej niż rok temu (39 proc. w marcu 2021 roku), ale więcej niż przed pandemią (24 proc. w marcu 2020 roku).
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA