Logo
  • DONALD
  • UTAH: KOBIETY BĘDĄ MOGŁY DOSTAWAĆ ALIMENTY JESZCZE W CIĄŻY, BO JAK "NIENARODZONE DZIECKO" TO I PRAWO POWINNO TRAKTOWAĆ JAK DZIECKO

Utah: kobiety będą mogły dostawać alimenty jeszcze w ciąży, bo jak "nienarodzone dziecko" to i prawo powinno traktować jak dziecko

15.04.2021, 07:40
W USA w stanie
Utah
wprowadzono nowe przepisy, zgodnie z którymi kobieta będąca w ciąży będzie otrzymywać
"alimenty" na nienarodzone dziecko
. W ten sposób władze stanowe zadecydowały, że
biologiczni ojcowie dzieci będą również musieli partycypować w kosztach prowadzenia ciąży
. Ustawa została podpisana w lutym 2021 roku, a zacznie obowiązywać od 5 maja. Za przyjęciem przepisów głosowali zarówno Republikanie, jak i Demokraci.
Teraz biologiczni ojcowie dzieci nienarodzonych zobowiązani będą do płacenia połowy kosztów składek ubezpieczenia zdrowotnego matki dziecka w czasie ciąży, a także wszystkich innych związanych z nią opłat medycznych, w tym także opłaty za poród.
Szacunkowy koszt porodu dla kobiety ubezpieczonej wynosi dodatkowo 4500 dolarów. Kobiety, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego, muszą zapłacić nawet 10 tysięcy dolarów.
Jeśli ojcostwo jest kwestionowane, wówczas
ojcowie mogą opóźnić płatności do czasu przeprowadzenia badań
. Proces płatności nie jest także automatyczny. Podobnie jak w przypadku alimentów, jeśli kobieta nie zwróci się o pomoc, ojciec nie zostanie o tym powiadomiony.
W stanie Utah legalne jest także dokonywanie aborcji. Jeśli ojciec nie wyraża zgody na jej dokonanie, wówczas nie musi partycypować w jej kosztach. Według Planned Parenthood koszt aborcji dla kobiet nieposiadających ubezpieczenia wynosi około 1000 dolarów.
Inicjatorami zmiany przepisów byli działacze pro-life, którzy w ten sposób chcieli
wesprzeć samotne kobiety
. Archidiecezja katolicka w Salt Lake City poparła ostateczną wersję projektu. Stwierdzono, że nowe przepisy są pozytywnym sposobem ochrony życia.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

Nasz Twitter: https://twitter.com/donald_PL_

A to nasz kanał na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA