Logo
  • DONALD
  • ROK DZIAŁANIA ALBICLI: JEDYNE CO SIĘ UDAŁO, TO OBFITOŚĆ PAPIEŻY NA SERWISIE

Rok działania Albicli: jedyne co się udało, to obfitość papieży na serwisie

21.01.2022, 13:15
Rok temu wystartował serwis społecznościowy
Albicla.com
związany ze środowiskiem Klubów
Gazety Polskiej.
"Narodowy Facebook"
został uruchomiony w ramach sprzeciwu wobec usunięcia kont Donalda Trumpa. Miał on być
"alternatywą dla serwisów, które tylko w teorii praktykują wolność słowa":
"Albicla ma być alternatywą dla serwisów, które tylko w teorii praktykują wolność słowa. Blokowanie w tych największych mediach prezydenta Donalda Trumpa oraz innych osób o konserwatywnych poglądach doprowadzi do tego, że za jakiś czas zaledwie grupka osób będzie miała monopol na przekazywanie informacji i kreowanie rzeczywistości w sieci" - napisano na stronie Klubów
Gazety Polskiej
.
Tomasz Sakiewicz, który jest "ojcem" Albicli, od początku był zadowolony z rozwoju platformy i zapowiadał węgierską i angielską wersję serwisu: 
Obecnie Albicla ma
nieco ponad 80 tys. użytkowników.
Liczba ta jednak nie rośnie zbyt gwałtownie: półtora miesiąca po starcie użytkowników było 67 tys., w czerwcu zaś 74 tys. Serwis borykał się z masą fejkowych kont np. Jana Pawła II.
Rok po starcie serwisu zapowiedziano
wdrożenie jej zupełnie nowej odsłony
:
- Nowe funkcjonalności, będzie zupełnie zmieniona. To będzie coś pomiędzy Twitterem a Facebookiem, będzie działać szybciej i będzie też bardziej czytelna. Rok temu ruszaliśmy z marszu, to była wersja testowa, cały czas ją poprawialiśmy. Teraz startujemy z wersją zrobioną od początku profesjonalnie - powiedział Tomasz Sakiewicz w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.
- To jest już gotowe, w czwartek testowało to kilkadziesiąt osób. W związku z możliwym cyberatakiem ze wschodu podjęliśmy dodatkowe kroki bezpieczeństwa.Zawsze byliśmy pierwszą ofiarą ataku rosyjskich służb. Jeżeli coś będzie się działo na wschodzie w związku z cyberatakami, idziemy na pierwszy ogień. Daliśmy więc sobie jeszcze kilka godzin na dodatkowe zabezpieczenia, których bez groźby ataków ze strony rosyjskich służb nie stosowalibyśmy – dodaje Sakiewicz.


Naczelny
Gazety Polskiej
zdradził, że
w minionym roku Albicla musiała zmierzyć się z wieloma atakami hakerskimi
:
- Było bardzo gorąco. Takiej liczby ataków, zarówno w mediach, jak i hakerskich czy trollingowych chyba nikt nigdy nie przeżył. Zarejestrowaliśmy kilkaset prób ataków hakerskich. Żadna nie była udana, wbrew temu, co pisano. Nie wiem, czy jakikolwiek portal kiedykolwiek i w jakiejkolwiek sprawie przeżył coś takiego - mówi Sakiewicz.
Założyciel Albicli dodał także, że serwis powstał ze względu na wszystkie akty cenzury, z którymi on sam się spotkał:
-
Miałem blokowane konta na Twitterze po ataku Rosjan, potem nie chciano mi ich odblokować przez półtora miesiąca.
Chodziło też o rzecz wyjątkowo niebezpieczną: sterowanie ruchem. Jeżeli spośród 250 tysięcy followersów mamy realnie dostęp do pięciu tysięcy - tylko oni odbierają polecone przez nas informacje - oznacza to, że ktoś manipuluje informacją poza wiedzą zarówno użytkowników, jak i właścicieli profili. Jeśli kogoś oficjalnie się ocenzuruje, przynajmniej ten fakt dociera do ludzi. A kiedy to dzieje się bez świadomości ludzi, jest to niebezpieczniejsze od propagandy - zaznacza Sakiewicz.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA