Logo
  • DONALD
  • TUCHOLA: POLICJANCI POSŁUCHALI GŁOSU SERCA, USŁYSZELI BICIE ZROBILI DO TEGO RAP

Tuchola: policjanci posłuchali głosu serca, usłyszeli bicie zrobili do tego rap

21.07.2020, 08:45
W ubiegłym roku w sieci pojawił się
projekt Dumny z bycia Psem.
Inicjatorami było
czterech policjantów
: Piotr Chwastowski, Wojciech "Szary" Szerejko, Sierżant Bagieta i Szymon Głuszek.
Policjanci nagrali kawałek, który miał budować pozytywny wizerunek formacji. Oprócz tego wszystkie ewentualne dochody czy darowizny, które rapujący policjanci mogliby uzyskać w ramach projektu, miały zostać przekazane dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Teraz
Szymon Głuszek
zainicjował kolejny projekt. W czasie wolnym od służby, w ramach
projektu RaPsy 997
Głuszek wraz z innymi policjantami nagrali kawałek zatytułowany 
Niebieskie ulice
.
 - Tworzymy muzykę z przesłaniem. Chcemy pokazać, jak niebezpieczna jest nasza praca, wykonujemy ją z narażeniem życia. Udając się na interwencję nigdy tak naprawdę nie wiemy, co może nas spotkać. I to staramy się pokazać w naszej twórczości. Poza tym wielu z nas ma różne pasje - mówi serwisowi Tuchola Nasze Miasto sierż. sztab. Szymon Głuszek z Posterunku Policji w Gostycynie, inicjator przedsięwzięcia.
 -
Teledysk ten dedykujemy głównie policjantom, którzy na co dzień wypełniają słowa policyjnego ślubowania i stawiają często na szali swoje własne zdrowie, a nawet życie
. Jest to też jasny i bezkompromisowy przekaz dla środowisk przestępczych. Naszym głównym celem natomiast jest wsparcie tych, którzy doświadczyli tragedii związanej z utratą bliskiego – funkcjonariusza Policji, od lat to zadanie wypełnia Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach - dodaje.
W udział biorą także
Tymo z Koszalina, PanQ z Krakowa, i Darko z Warszawy.
Oprócz tego gościnnie w teledysku wystąpił policjant Andrzej Kocyła, mistrz świata w wyciskaniu sztangi leżąc, a także jego koledzy z klubu Wilkołak Złotoryja, żołnierze kulturyści z Marynarki Wojennej w Gdyni, oraz policjanci z klubu motocyklowego Blue Knights IV Nort.
Podobnie jak w przypadku poprzednich utworów wszelkie ewentualne dochody czy też darowizny przekazywane będą w całości dla
Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
.

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

 

Chcesz nam pomóc zmieniać polskie media? Przeczytaj, dlaczego warto: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA