Logo
  • DONALD
  • SAN MARINO: LUDZIE WYRAŹNIE POKAZALI W REFERENDUM, ŻE CHCĄ LEGALNEJ ABORCJI

San Marino: ludzie wyraźnie pokazali w referendum, że chcą legalnej aborcji

27.09.2021, 13:01
fot. East News
San Marino położone w środkowych Włoszech to jeden z ostatnich krajów w Europie, gdzie obowiązuje całkowity zakaz aborcji. Wczoraj odbyło się tam referendum, z którego wynika, że aż
77% głosujących było za legalizacją przerwania ciąży
przy frekwencji 41%.
Aborcja miałaby być dozwolona do 12. tygodnia ciąży. Późniejszy zabieg byłby możliwy jedynie w przypadku zagrożenia życia matki lub ciężkiego uszkodzenia płodu.
Obecnie za aborcję mieszkankom San Marino grozi
kara od trzech do sześciu lat więzienia
. Nie oznacza to, że aborcji nie ma - ciężarne jeżdżą do Włoch, gdzie przerwanie ciąży zalegalizowano po referendum w 1978 roku.  
Organizacja głosowania spotkała się z
krytyką rządzącej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej
, która jest ściśle związana z Kościołem Katolickim. Przedstawiciele grup katolickich i antyaborcyjnych apelowali do oddania głosu przeciwko aborcji. Przeprowadzili również kampanię, w ramach której wywieszano plakaty przedstawiające dziecko z zespołem Downa z podpisem: "Jestem anomalią, czy to oznacza, że ​​mam mniej praw niż ty?". 
San Marino stoi w tyle na tle Europy w innych kwestiach związanych z prawami człowieka. Kobiety otrzymały prawo do głosowania dopiero w 1964 roku, a rozwodzić można się dopiero od 1986 roku. 
Ostatnio dyskusja w sprawie aborcji rozbrzmiewa nie tylko w Europie. W Teksasie wprowadzono nowe prawo, które zakazuje przerwania ciąży od momentu, gdy lekarz wykryje u płodu bicie serca. Podobny projekt przedstawił Webster Barnaby, zasiadający w parlamencie stanowym Florydy:

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA