Logo
  • DONALD
  • SĄD UZNAŁ, ŻE SKAZANY ZA ZABICIE "PERSHINGA" NIE MUSI ODSIADYWAĆ WYROKU DO KOŃCA, BO CHŁOP SIĘ ZRESOCJALIZOWAŁ

Sąd uznał, że skazany za zabicie "Pershinga" nie musi odsiadywać wyroku do końca, bo chłop się zresocjalizował

17.06.2022, 09:30
Sąd Okręgowy w Częstochowie zwolnił
skazanego za
zabójstwo "Pershinga"
Ryszarda Boguckiego
z odbywania pozostałej części kary 25 lat więzienia. Gangster Andrzej Kolikowski, pseudonim "Pershing" został zabity w grudniu 1999 roku podczas pobytu wypoczynkowego w Zakopanem. Wówczas dwóch mężczyzn zaczęło strzelać do "Pershinga". Zgodnie z zeznaniami świadka koronnego i uczestnika zabójstwa Adama K., ps. "Dziadek" oraz innymi relacjami i dowodami do Kolikowskiego strzelał Ryszard Bogucki.
Został on prawomocnie
skazany w 2004 roku
m.in. za zabójstwo, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wymuszenie rozbójnicze, porwanie oraz oszustwo.
Teraz Sądu Okręgowego w Częstochowie zwolnił Boguckiego. Jak ustaliła PAP, zdaniem Sądu skazany odbył już karę w takim wymiarze, że
dalsze oddziaływanie resocjalizacyjne nie rokuje większych postępów.
Co więcej, w jego opinii na podstawie prześledzenia procesu resocjalizacyjnego wysnuł wnioski, że u skazanego
ukształtowały się właściwe postawy wobec obowiązku przestrzegania porządku prawnego
, a co za tym idzie mimo niewykonania pozostałej kary, w ocenie Sądu nie popełni on ponownie przestępstwa i będzie przestrzegał porządku prawnego.
Oprócz tego Sąd ogłosił sukces w związku z procesem resocjalizacji. Stwierdził, że ten może zakończyć się sukcesem i przypadek Ryszarda Boguckiego jest tego najlepszym przykładem.
Co ciekawe innego zdania był Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Herbach z uwagi na negatywną prognozę kryminologiczno-społeczną oraz prokurator.
Prokuratura Okręgowa w Częstochowie postanowiła zaskarżyć decyzję
Sądu. W jej opinii Sąd skoncentrował się tylko na okolicznościach związanych z regulaminowym pobytem Boguckiego w więzieniu i uzyskiwaniem przez niego nagród i ulg, właściwą postawą wobec przełożonych.
Wskazano, że pominięto okoliczności związane z postawą skazanego, właściwościami i warunkami osobistymi, okolicznościami popełnionych przestępstw oraz zachowaniem po ich popełnieniu.
- Prokuratura Okręgowa w Częstochowie złożyła zażalenie na postanowienie Sądu. Ponadto obecny na posiedzeniu prokurator złożył sprzeciw od tej decyzji. Ostatecznie czy Ryszard B. pozostanie w Zakładzie Karnym i odbędzie resztę orzeczonej wobec niego kary, zdecyduje Sąd Apelacyjny w Katowicach, który rozstrzygnie zażalenie prokuratora - przekazał PAP rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Łukasz Łapczyński.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA