Logo
  • DONALD
  • MIŁOŚĆ NIE WYKLUCZA: Z KARTY LGBT TRZASKOWSKI ZREALIZOWAŁ WŁAŚCIWIE TYLKO PATRONAT NAD PARADĄ RÓWNOŚCI

Miłość Nie Wyklucza: z Karty LGBT Trzaskowski zrealizował właściwie tylko patronat nad Paradą Równości

17.09.2020, 18:52
Mimo że podczas trwania kampanii prezydenckiej
Trzaskowski unikał tematu LGBT+
, wciąż kojarzony jest ze wspieraniem mniejszości. Wszystko za sprawą podpisania
Warszawskiej Deklaracji LGBT+
.
Od podpisania dokumentu minęło ponad 1,5 roku.
Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza
postanowiło sprawdzić, ile z deklarowanych zobowiązań zostało spełnionych.
Podsumowanie, jakie możemy przeczytać, jest krytyczne wobec prezydentury Trzaskowskiego. Trzaskowski spełnił właściwie tylko jeden postulat:
objął patronatem Paradę Równości w 2019 roku i wziął w niej udział.
Jednym z najważniejszych postulatów była
budowa hotelu interwencyjnego
. Prace utknęły jednak w martwym punkcie:
"Organizacje LGBT+ od początku deklarowały, że jednym z najważniejszych elementów jest hostel interwencyjny. Bo ile razy każdy i każda z nas słyszał i słyszała historie o rodzicach, którzy wyrzucają swoje dziecko na ulicę, kiedy dowiadują się o jego orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej".
"Pomoc niezbędna jest również osobom doświadczającym przemocy ze strony rodziny, osobom dorosłym prześladowanym w miejscu zamieszkania oraz osobom transpłciowym, przechodzącym proces uzgodnienia płci".
"
Ale prace nad zorganizowaniem hostelu utknęły w martwym punkcie. Wysokiej rangi urzędnicy ratusza od półtora roku utrudniali współpracę.
Ratusz najpierw milczał, potem piętrzył trudności, a gdy udało się wreszcie zabrać do – niestety nieregularnej – pracy nad wdrożeniem tego punktu w życie, dowiedzieliśmy się o zupełnie nowych pomysłach".
Nie ma też mowy o tym, aby w każdej warszawskiej szkole była osoba przygotowana do zapobiegania i reagowania na przemoc wobec uczniów i uczennic LGBT+:
"Druga ważna kwestia, która została poruszona podczas dzisiejszej konferencji prasowej, dotyczy programu "Latarnik". Jego celem miało być doprowadzenie, aby w każdej warszawskiej szkole była przynajmniej jedna osoba (nauczyciel, nauczycielka, szkolna pedagożka czy psycholog), przygotowana do zapobiegania i reagowania na przemoc wobec uczniów i uczennic LGBT+ oraz współpracy z kadrą pedagogiczną i nauczycielską (dostarczając wiedzę, interweniując w sytuacjach kryzysowych)".
"Młode osoby są dręczone w szkołach i doprowadzane do samobójstw. Władze samorządowe mają narzędzia, by temu przeciwdziałać. By zapobiegać tragediom".
"Mają też narzędzia, żeby wprowadzać rzetelną edukację antydyskryminacyjną, zgodną ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia. Najwyraźniej jednak przestraszyły się powtarzanych kłamstw o "uczeniu czterolatków masturbacji"".
Wygląda na to, że wszystko zależy od dobrej woli urzędników i samego Trzaskowskiego.
"Najważniejszym urzędnikom z warszawskiego ratusza zabrakło determinacji właśnie teraz, kiedy spirala przemocy się nakręca i reakcja jest najbardziej potrzebna" - czytamy.
"Rozwiązania od dawna są gotowe. Pora, żeby samorządowcy - nie tylko w Warszawie, ale i w innych polskich miastach i miasteczkach -
zdobyli się na odwagę i je wdrożyli
" - apeluje stowarzyszenie.
fot. East News

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.instagram.com/p/Bj0WIExBl2N/?utm_source=ig_embedhttps://www.instagram.com/p/Bj0WIExBl2N/?utm_source=ig_embed
2. https://www.facebook.com/Miloscniewyklucza/photos/a.153276664692962/3694014937285766/https://www.facebook.com/Miloscniewyklucza/photos/a.153276664692962/3694014937285766/
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA

Popularne dzisiaj

TVP narzeka, że Owsiak nie chce wyręczać państwa i "nie oddaje łóżek WOŚP"

TVP narzeka, że Owsiak nie chce wyręczać państwa i "nie oddaje łóżek WOŚP"
25
"Przypominamy, że nasza Fundacja przekazała sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 50 milionów". Zobacz więcej »

Francja: największy meczet zostanie zamknięty, jeden z efektów zamordowania nauczyciela

Francja: największy meczet zostanie zamknięty, jeden z efektów zamordowania nauczyciela
48
W poniedziałek władze Francji rozpoczęły serię akcji, wymierzonych w ruch islamistyczny i obiecały "wojnę z wrogami Republiki". Zobacz więcej »

Ambasada Polski poucza CNN, żeby nie mówić, że LGBT w Polsce ma jakoś źle

Ambasada Polski poucza CNN, żeby nie mówić, że LGBT w Polsce ma jakoś źle
26
"Wszystkie osoby w Polsce, w tym członkowie społeczności LGBT, mają prawo do pełnej ochrony przed nienawiścią, przemocą i dyskryminacją". Zobacz więcej »

Zbychu Stonoga uznał, że ma dość i też prosi o azyl w Norwegii

Zbychu Stonoga uznał, że ma dość i też prosi o azyl w Norwegii
36
"Ziobro! Ja nie wyjechałem byś mnie nie zamknął.Wyjechałem byś nie pozbawił mnie życia". Zobacz więcej »
Więcej popularnych