Logo
  • DONALD
  • CHINY WYRAZIŁY ZANIEPOKOJENIE HANDLEM LUDŹMI, ALE NIE U SIEBIE TYLKO W USA I UK

Chiny wyraziły zaniepokojenie handlem ludźmi, ale nie u siebie tylko w USA i UK

30.06.2021, 12:32
29 czerwca przedstawiciel Chin stwierdził na 47. posiedzeniu Rady Praw Człowieka ONZ, że
handel ludźmi jest poważnym naruszeniem praw człowieka
i państwa powinny rozwiązać ten problem oraz zapewnić ochronę ofiarom. W ramach konferencji ze Specjalnym Sprawozdawcą ds. Handlu Ludźmi,
Chiny wyraziły poważne zaniepokojenie handlem ludźmi do jakiego dochodzi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i innych krajach.
Według doniesień, w 2018 roku do Wielkiej Brytanii przemycono około 136 tysięcy osób, z powodu złych warunków zmarło wiele z nich. Każdego roku przemyca się około 100 tysięcy ludzi do Stanów Zjednoczonych, gdzie następnie są wykorzystywani do pracy przymusowej. 
 
Paradoks tkwi jednak w tym, że to
Chiny znalazły się na liście 23 krajów wspierających handel ludźmi
przedstawionej przez Departament Stanu USA w 2017 roku. Chińska Republika Ludowa została oskarżona o "niepodejmowanie istotnych posunięć aby położyć kres swemu udziałowi w przemycie i handlu ludźmi, w tym sprowadzaniu przymusowych pracowników z Korei Północnej". 
 
Rex Tillerson
, były już Sekretarz stanu USA, oświadczył, że dzięki wysyłaniu przymusowych pracowników do Chin i Rosji, "Korea Północna otrzymuje rocznie setki milionów dolarów". 
Warto też przypomnieć, że
Chiny zmuszają do pracy Ujgurów, lokalną mniejszość muzułmańską.
Szacuje się, że co 10 dorosły Ujgur osadzony jest w obozie reedukacyjnym dla mniejszości religijnych i etnicznych w Chinach. To właśnie dlatego sieć sklepów odzieżowych H&M zrezygnowała z bawełny z regionu Sinciang:
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA