Logo
  • DONALD
  • FEMINISTKI Z KONGRESU KOBIET KAZAŁY STAĆ OCHRONIARKOM PRZEZ 16 GODZIN

Feministki z Kongresu Kobiet kazały stać ochroniarkom przez 16 godzin

25.06.2018, 12:35
Zaczęło się od tekstu pani
Marii Świetlik
, dziennikarki
Gazety Wyborczej
. Uczestniczyła w Kongresie i nie mogła patrzeć na to, jak źle są traktowane kobiety zatrudnione przy obsłudze imprezy. Jak się okazało, pracowały one w trudnych warunkach, było ich za mało, nie miały przerw nawet na wizytę w toalecie, jedzenie, picie. Miały też zakaz siadania. I tak przez 16 godzin.


Na tę troskę i krytyczną uwagę odpowiedziała profesor
Magdalena Środa
, również na łamach
Gazety Wyborczej
. Bo pani profesor, kiedy ma ochotę, może wypowiadać się na łamach GW. Odpowiedziała, że w sumie to nie jej problem, to była jakaś zewnętrzna firma, a ona sama "biegała dwa dni" na Kongresie i wie, jak to jest.
Kolejnym głosem była
Dorota Warakomska
:
Niektóre panie atakują nas też pisząc, że „nie lubią Kongresu Kobiet”, choć na nim występują. 
Skrytykowała też wszystkich, którzy piszą o Kongresie krytycznie, zamiast zgłaszać problemy organizatorom.
Wkrótce potem okazało się, że za złe traktowanie ochroniarek nie odpowiada "firma zewnętrzna", ale organizatorzy. To nie firma zewnętrzna zakazywała przerw, ale właśnie organizatorki Kongresu Kobiet. Zatrudniono zbyt skromną grupkę ochroniarek na imprezę, w któej uczestniczyło ponad 4000 osób.
Jedna z ochroniarek opowiedziała o Kongresie ze swojej perspektywy w audycji
Grzegorza Sroczyńskiego
:
http://audycje.tokfm.pl/podcast/Ochroniarki-zle-potraktowane-na-Kongresie-Kobiet-Rozmawiamy-z-ochroniarkami-Agata-Szczesniak-i-Magda-Malinowska/63845


Sytuacja raczej się nie zmieni, ponieważ jedną z organizatorek Kongresu jest
Henryka Bochniarz
. Jako znana reprezentantka biznesu, opowiadała temu samemu dziennikarzowi o tym, że umowy śmieciowe są w porządku, a w Polsce przede wszystkim duszeni są przedsiębiorcy:
- To proszę wytłumaczyć pracownikowi, dlaczego dostaje tylko połowę pieniędzy, które przedsiębiorca na niego przeznacza. Nasze podatki są za wysokie i są złe, bo funkcjonują w systemie, który nie daje przedsiębiorcom możliwości przewidywania i planowania rozwoju. Jeżeli pan chce, żeby pracownicy mieli jakąś perspektywę stabilności, to najpierw musimy zadbać, żeby przedsiębiorcy ją mieli. Bo inaczej niezależnie od tego, jak wzniosłe hasła społeczne i socjalne będzie pan głosił, to tych miejsc pracy nie będzie.

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Posłuchaj podcastu: Ochroniarki źle potraktowane na Kongresie Kobiet? Rozmawiamy z ochroniarkami, Agatą Szczęśniak i Magdą Malinowskąhttp://audycje.tokfm.pl/podcast/Ochroniarki-zle-potraktowane-na-Kongresie-Kobiet-Rozmawiamy-z-ochroniarkami-Agata-Szczesniak-i-Magda-Malinowska/63845
Pokaż więcej (1)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA