Logo
  • DONALD
  • W LUBONIU KWITNIE MAFIA TRUSKAWKOWA OBLEWAJĄCA KWASEM STOISKA KONKURENCJI

W Luboniu kwitnie mafia truskawkowa oblewająca kwasem stoiska konkurencji

22.06.2026, 11:00
fot. Facebook @agata.szulc.718 / Pixabay @filipfilipovic
W
Luboniu
doszło do
oblania kwasem masłowym stoisk do sprzedaży truskawek
. Okazuje się, że to nie pierwsza tego rodzaju sytuacja. Sprawę w mediach społecznościowych opisała właścicielka zniszczonego stoiska Agata Surdyk. Kobieta twierdzi, że od kilku lat ktoś próbuje zniszczyć domki handlowe, w których sprzedawane są truskawki. Po tym, jak są one oblewane kwasem masłowym, nadają się one tylko do
utylizacji
. Według jej szacunków
starty sięgają 40 tys. złotych.
Właściciele domków oferują
nagrodę w wysokości 10 tys. złotych dla osoby, która wskaże wandala
nieszczącego ich mienie:
"Od paru lat, "ktoś" nieustannie próbuje usunąć nas z rynku, niszcząc nasze domki handlowe, polewając je kwasem masłowym, który daje niewyobrażalny smród (woń wymiocin, zjełczałego masła, zgniłego sera). W tym roku również ktoś nas nie oszczędza.

Sprawa oczywiście zgłoszona na policji i tutaj piszemy z ogromną prośbą o pomoc we wskazaniu sprawcy wandalizmu- osoby, które skutecznie wskażą sprawcę policji, otrzymają od nas nagrodę w wysokości 5 tysięcy!  Szkody sięgają ok. 40 tysiecy złotych, ponieważ takie domki podlegają już tylko utylizacji.  Zapisy z kamer również są już w trakcie zabezpieczeń. Sprawco- znajdziemy Cię, wiedz, że sprawa nie skończy się na policji, wytoczymy ci sprawę cywilną. Nie pozwolimy na niszczenie naszego mienia i dobrego wizerunku!!! Bardzo prosimy o udostępnianie i pomoc, nie dajmy cichego przyzwolenia na takie czyny!!" - napisała.
"Nagroda x2 10000zł. Drodzy Lubonianie. Podwajamy kwotę NAGRODY za wskazanie Policji w Luboniu sprawcy wandalizmu na nasz domek handlowy! 10000zł. Masz dowody? Nie bój się! Policja w Luboniu i My gwarantujemy Ci anonimowość! - napisała w kolejnym poście.
fot. Facebook @agata.szulc.718
Kobieta rozmawiała z dziennikiem
Fakt.
Przekazała, że z monitoringu wynika, że sprawca miał przyjść i zniszczyć domek handlowy od strony pobliskiej miejscowości:
- Przyszedł od strony Dębca, zrobił swoje i wrócił, skąd przyszedł. W tym miejscu jest to trzeci domek, który został oblany kwasem, w innych lokalizacjach Lubonia polane zostały jeszcze dwa w zeszłym roku. Wartość jednego to 6-8 tys. zł - powiedziała kobieta w rozmowie z
Faktem.
Policja potwierdziła, że bada tę sprawę. Co więcej, wskazano, że
domki handlowe może niszczyć konkurencja
:
- Przyjęliśmy zgłoszenie od właściciela tego stoiska. Będziemy analizować nagrania z monitoringu. Wygląda to na nieuczciwą konkurencję - wskazuje w rozmowie z
Faktem
Andrzej Borowiak -  rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA