Logo
  • DONALD
  • BARTŁOMIEJ OBAJTEK STRACIŁ STOŁEK, ALE CHYBA ZAŁAPIE SIĘ NA KUPNO NIERUCHOMOŚCI ZA UŁAMEK WARTOŚCI

Bartłomiej Obajtek stracił stołek, ale chyba załapie się na kupno nieruchomości za ułamek wartości

16.01.2024, 14:50
6 stycznia minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska wydała "
nakaz wstrzymania
wszelkich czynności zmierzających do rozporządzania nieruchomościami Skarbu Państwa, pozostającymi w dyspozycji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku". 
"Dotyczy to w szczególności sprzedaży nieruchomości będących przedmiotem prowadzonej w jednostce kontroli. Nie będzie mieszkania plus" - napisała na X/Twitterze.
 
Hennig-Kloska miała na myśli zakup mieszkania w Gdyni z
95 proc. ulgą
przez Bartłomieja Obajtka. Onet poinformował, że nieruchomość jest warta około 700 tysięcy zł, jednak były szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych mógł ją kupić za jedyne 35 tysięcy zł.
Jak donosi Radio Zet, zakaz nowej minister nie przeszkodził Obajtkowi w
nabyciu mieszkania
. 8 stycznia mężczyzna zawarł z pełniącym obowiązki Nadleśniczego Nadleśnictwa Gdańsk przedwstępną umowę sprzedaży lokalu mieszkalnego należącego do Lasów Państwowych oraz udziału "w częściach wspólnych tego budynku i w działce gruntowej". Dokument jest datowany na 12 stycznia.
Urzędnicy Biura Kontroli i Audytu domagają się komentarza Obajtka w tej sprawie. Ten z kolei oświadczył, że do 17 stycznia przedstawi swoje stanowisko w tej sprawie.
Obajtek został odwołany ze stanowiska w poniedziałek. Wszczęto wobec niego postępowanie wyjaśniające dotyczące przyznania bonifikaty.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Paulina Hennig-Kloska on Twitter: "Wydałam nakaz wstrzymania wszelkich czynności zmierzających do rozporządzania nieruchomościami Skarbu Państwa, pozostającymi w dyspozycji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Dotyczy to w szczególności sprzedaży nieruchomości będących przedmiotem prowadzonej w... / Twitter"https://x.com/hennigkloska/status/1743548421095428173?s=20
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA