Logo
  • DONALD
  • KRYMINALNE UMYSŁY PARCZEWA: TEŚCIOWA OKRUTNIE OKRADŁA ZIĘCIA, TŁUMACZYŁA POLICJI, ŻE "NIE WIE CO W NIĄ WSTĄPIŁO"

Kryminalne umysły Parczewa: teściowa okrutnie okradła zięcia, tłumaczyła policji, że "nie wie co w nią wstąpiło"

21.04.2022, 15:30
53-letnia mieszkanka Parczewa
wypłaciła ponad 1000 zł z konta swojego 60-letniego zięcia
, a skradzioną gotówkę ukryła w skarpecie. Kobieta usłyszała już zarzut przywłaszczenia karty bankomatowej oraz kradzieży z włamaniem do konta bankowego. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.
19 kwietnia na komisariat zgłosił się mieszkaniec gminy Wohyń, który zgłosił zaginięcie karty płatniczej. Poszkodowany udał się wcześniej do banku, żeby zablokować kartę - dowiedział się, że nieznany sprawca dokonał kilku wypłat z jego konta na terenie Parczewa.
Mężczyzna zeznał, że dokonał zakupów w kilku sklepach w okresie przedświątecznym, jednak kartę miał cały czas przy sobie, a po powrocie do domu zostawił ją luzem w kieszeni kurtki. 
"Kilka dni później 60-latek chciał dokonać zakupu na stacji paliw sięgając do kieszeni po kartę. Okazało się, że jej tam nie ma, dlatego podejrzewał że mógł ją zgubić w natłoku przedświątecznych przygotowań" - informuje starsza sierżant Ewelina Semeniuk w komunikacie prasowym.
Kryminalni szybko ustalili, że to teściowa jest sprawczynią całego zamieszania. Kobieta podczas wizyty u córki wykorzystała nieuwagę domowników i ukradła kartę z kieszeni kurtki. Twierdzi, że
znała PIN, ponieważ "podejrzała go przypadkiem"
, kiedy zięć dokonywał płatności za zakupy. 
Kobieta dokonała trzech wypłat w różnych bankomatach na terenie miasta na łączną kwotę 1150 zł. W trakcie przesłuchania tłumaczyła policjantom, że nie planowała kradzieży, a
zgromadzoną gotówkę za każdym razem zanosiła do domu i chowała w skarpecie
. 53-latka uznała, "że nie wie co w nią wstąpiło".
Oskarżona dobrowolnie wydała wypłacone pieniądze oraz skradzioną kartę bankomatową. Zobowiązała się również do przeproszenia zięcia z nadzieją, że jej wybaczy.

Masz Telegram? Sprawdź nasz kanał

Wysyłamy świeże newsy i wideo prosto na Telegram. Kliknij, to niczego nie przegapisz: 

https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA