Logo
  • DONALD
  • KUL: WYKŁADOWCA ZNANY Z WUJOWYCH ŻARCIKÓW O KOBIETACH ZOSTAŁ DZIEKANEM NA WYDZIALE MEDYCYNY

KUL: wykładowca znany z wujowych żarcików o kobietach został dziekanem na wydziale medycyny

14.11.2023, 15:15
Profesor Ryszard Maciejewski został mianowany pierwszym dziekanem nowego wydziału medycznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Mężczyznę wybrano większością głosów zgromadzenia wydziału w głosowaniu tajnym.
- To historyczny moment dla uniwersytetu w jego 105-letniej historii. Stajecie się państwo autonomicznym wydziałem, choć najmłodszym w strukturze uniwersytetu - podsumował rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski.
Maciejewski jest specjalistą chirurgii ogólnej, medycyny ratunkowej i zdrowia publicznego. Rozpoczął swoją przygodę z KUL jako pełnomocnik rektora ds. wydziału medycznego. Wcześniej ubiegał się o funkcję rektora na Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, jednak senat uczelni odrzucił jego kandydaturę. Choć uniwersytet odmawiał komentarza, najprawdopodobniej przyczyną takiej decyzji były jego niewysublimowane żarciki.
Wśród studentów znany jest z żenujących
seksistowskich żartów i homofobicznych poglądów
. W 2019 roku jedna ze studentek Maciejewskiego przyznała w rozmowie z TOK FM, że wielokrotnie przekraczał granice dobrego smaku na swoich wykładach.
- Tor oddychania kobiety jest piersiowy, interpretujcie to, jak chcecie, ale jest piersiowy. Przy okazji, nam [mężczyznom – przyp. red.] też jest przyjemniej, jak te
dziewczyny tak ładnie oddychają
. Wzrokowo mamy pozytywne wrażenia, zwłaszcza jak jest ciepło - cytowała słowa profesora podczas wykładu o anatomii. 
Innym razem mówił o
różnicach w budowie mózgu kobiety i mężczyzny
. Maciejewski miał myśleć, że kobiecy jest wypełniony "czyszczeniem toalety", "impulsywnym kupowaniem", "gadaniem" czy wymyślaniem "głupich rzeczy, by wkurzyć męża", a męski "myśleniem o seksie". 
- Pewnie myślicie: co on gada, świntuch. A w noc poślubną ten palec dobrze pośliniony służy do podejścia do nocnej szafki, gdzie się żona właśnie przygotowuje... Ale panowie - rozum najpierw, nie hormony. Otwieram szufladę i... przeliczam posag. A co wy macie na myśli? - tak miał brzmieć kolejny żart profesora o “nocy poślubnej”. 
Profesor wówczas pracował na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Ówczesny rzecznik tłumaczył, że młodzież "nam się wysubtelniła". 
Co więcej, Maciejewski był otwartym przeciwnikiem metody in vitro. Z relacji absolwentki wynika, że profesor lubił przekonywać swoich podopiecznych, że "in vitro to
ingerencja w stworzenie boskie
, że jako lekarze powinniśmy się kierować sumieniem i pamiętać, że dziecko jest darem od Boga". Innym razem, gdy rozdanie dyplomów zbiegło się z Marszem Równości, stwierdził, że geje i lesbijki zniszczyli paradą święto studentów.
W 2020 roku Maciejewski próbował się bronić. Stwierdził, że trwa na niego nagonka medialna bez jakiejkolwiek przyczyny.
Dotarliśmy do memów autorstwa studentów Maciejewskiego, jednak publikujemy te najbardziej korzystne.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA