Logo
  • DONALD
  • KUL: WYKŁADOWCA ZNANY Z WUJOWYCH ŻARCIKÓW O KOBIETACH ZOSTAŁ DZIEKANEM NA WYDZIALE MEDYCYNY

KUL: wykładowca znany z wujowych żarcików o kobietach został dziekanem na wydziale medycyny

14.11.2023, 15:15
Profesor Ryszard Maciejewski został mianowany pierwszym dziekanem nowego wydziału medycznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Mężczyznę wybrano większością głosów zgromadzenia wydziału w głosowaniu tajnym.
- To historyczny moment dla uniwersytetu w jego 105-letniej historii. Stajecie się państwo autonomicznym wydziałem, choć najmłodszym w strukturze uniwersytetu - podsumował rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski.
Maciejewski jest specjalistą chirurgii ogólnej, medycyny ratunkowej i zdrowia publicznego. Rozpoczął swoją przygodę z KUL jako pełnomocnik rektora ds. wydziału medycznego. Wcześniej ubiegał się o funkcję rektora na Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, jednak senat uczelni odrzucił jego kandydaturę. Choć uniwersytet odmawiał komentarza, najprawdopodobniej przyczyną takiej decyzji były jego niewysublimowane żarciki.
Wśród studentów znany jest z żenujących
seksistowskich żartów i homofobicznych poglądów
. W 2019 roku jedna ze studentek Maciejewskiego przyznała w rozmowie z TOK FM, że wielokrotnie przekraczał granice dobrego smaku na swoich wykładach.
- Tor oddychania kobiety jest piersiowy, interpretujcie to, jak chcecie, ale jest piersiowy. Przy okazji, nam [mężczyznom – przyp. red.] też jest przyjemniej, jak te
dziewczyny tak ładnie oddychają
. Wzrokowo mamy pozytywne wrażenia, zwłaszcza jak jest ciepło - cytowała słowa profesora podczas wykładu o anatomii. 
Innym razem mówił o
różnicach w budowie mózgu kobiety i mężczyzny
. Maciejewski miał myśleć, że kobiecy jest wypełniony "czyszczeniem toalety", "impulsywnym kupowaniem", "gadaniem" czy wymyślaniem "głupich rzeczy, by wkurzyć męża", a męski "myśleniem o seksie". 
- Pewnie myślicie: co on gada, świntuch. A w noc poślubną ten palec dobrze pośliniony służy do podejścia do nocnej szafki, gdzie się żona właśnie przygotowuje... Ale panowie - rozum najpierw, nie hormony. Otwieram szufladę i... przeliczam posag. A co wy macie na myśli? - tak miał brzmieć kolejny żart profesora o “nocy poślubnej”. 
Profesor wówczas pracował na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Ówczesny rzecznik tłumaczył, że młodzież "nam się wysubtelniła". 
Co więcej, Maciejewski był otwartym przeciwnikiem metody in vitro. Z relacji absolwentki wynika, że profesor lubił przekonywać swoich podopiecznych, że "in vitro to
ingerencja w stworzenie boskie
, że jako lekarze powinniśmy się kierować sumieniem i pamiętać, że dziecko jest darem od Boga". Innym razem, gdy rozdanie dyplomów zbiegło się z Marszem Równości, stwierdził, że geje i lesbijki zniszczyli paradą święto studentów.
W 2020 roku Maciejewski próbował się bronić. Stwierdził, że trwa na niego nagonka medialna bez jakiejkolwiek przyczyny.
Dotarliśmy do memów autorstwa studentów Maciejewskiego, jednak publikujemy te najbardziej korzystne.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA