Logo
  • DONALD
  • KUL BĘDZIE OD TERAZ KSZTAŁCIĆ  LEKARZY Z "GŁĘBOKĄ FORMACJĄ DUCHOWĄ"

KUL będzie od teraz kształcić  lekarzy z "głęboką formacją duchową"

20.04.2022, 09:59
Katolicki Uniwersytet Lubelski
w przyszłym roku uruchamia
kierunek lekarski
, choć w mieście działa Uniwersytet Medyczny kształcący przyszłych lekarzy. Rektor KUL w liście, który odczytano w kościołach w Wielkanoc, podkreślał, że lekarze kształceni na KUL będą jednak mieli "nie tylko fachową wiedzę medyczną, ale także głęboką formację duchową". 
Rektor KUL tradycyjnie skierował do parafii w całej Polsce list na Wielkanoc, który odczytano w poniedziałek. Pisał w nim m.in. pomocy niesionej uchodźcom z Ukrainy i "
ważnej roli katolickiego uniwersytetu
, którego pracownicy oraz studenci są powołani do bycia na co dzień świadkami nadziei".
"Jednym z ważnych obszarów, w których rodzi się i jest przekazywana dalej chrześcijańska nadzieja, powinien być uniwersytet katolicki. Podejmowana w murach takiej uczelni praca badawczo-dydaktyczna na polu szeroko rozumianej humanistyki, ze szczególnym uwzględnieniem teologii, ma służyć rozbudzeniu nadziei na lepsze życie nie tylko w wymiarach ziemskich, ale także przekraczających obecny czas i miejsce. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest świadomy roli dawcy nadziei i usiłuje ją spełniać od ponad stu lat w różnych okolicznościach ludzkiego życia - 
włącznie z czasem epidemii, rządów totalitarnych czy wojny
" - pisze rektor KUL, 
ks. prof. Mirosław Kalinowski
.
Dalej podkreśla, że "w najbliższym czasie uczelnia, doświadczona w dawaniu nadziei "duchowej", pragnie także włączyć się w przywracanie nadziei "fizycznej" osobom chorym".
"Planujemy uruchomienie kierunku medycznego, który
pozwoli kształcić lekarzy posiadających nie tylko fachową wiedzę medyczną, ale także głęboką formację duchową
" - podkreśla rektor uczelni. 
Studia lekarskie na KUL mają ruszyć w 2023 roku, początkowo na kierunku będzie mogło studiować 60 osób, stopniowo liczba studentów medycyny ma się zwiększać. Na uruchomienie kierunku uczelnia ma obiecane środki z Ministerstwa Zdrowia. Jak informuje Radio Zet, KUL ma współpracować z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, który już kształci lekarzy na kierunku lekarskim i kierunku lekarskim w j. angielskim. W tej sprawie podpisano już list intencyjny.
Zobacz też: 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA