Logo
  • DONALD
  • BURMISTRZ RUMI POKAZUJE, JAK PIS KŁAMIE W SWOICH SPOTACH I PRZYPISUJE SOBIE NIE SWOJE SUKCESY

Burmistrz Rumi pokazuje, jak PiS kłamie w swoich spotach i przypisuje sobie nie swoje sukcesy

13.10.2023, 06:00
Burmistrz Rumi
Michał Pasieczny opublikował
oświadczenie,
w którym skrytykował
Prawo i Sprawiedliwość
za podawanie nieprawdziwych informacji, w jednym ze spotów wyborczych. W nagraniu, do którego odniósł się burmistrz, przedstawiono, że
Biblioteka Kaszubska
, czyli  filia Miejskiej Biblioteki Publicznej powstawał dzięki
wsparciu rządu Zjednoczonej Prawicy
. Burmistrz w oświadczeniu przekazał, że biblioteka i samorząd przez kilka lat ubiegali się o dofinansowanie na budowę, jednak uzyskano je dopiero w 2021 roku.
Zwrócił także uwagę, że to właśnie za rządu PO i PSL powstał program "Infrastruktura bibliotek", który wspierał modernizację polskich bibliotek:
"W związku z pojawieniem się reklamy wyborczej na portalu YouTube, zawierającej nieprawdziwe informacje dotyczące okoliczności powstania Biblioteki Kaszubskiej w Rumi, która jest materiałem opłaconym przez Komitet Wyborczy PiS, oświadczamy, że:
– Nieprawdą jest jakoby powstanie Biblioteki Kaszubskiej, czyli filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, "możliwe było dzięki rządowi Zjednoczonej Prawicy, który zmienił politykę
Donalda Tuska, za którego rządów nie było środków na nic
".
– Program "Infrastruktura bibliotek" zainicjowany został w 2010 roku, za czasów rządów PO-PSL. Uchwałę nr 176/2010 Rady Ministrów z 12.10.2010 roku ws. ustanowienia programu wieloletniego "Kultura+" podpisał ówczesny Prezes Rady Ministrów Donald Tusk. Program kontynuowany jest nieprzerwanie przez Instytut Książki z siedzibą w Krakowie w kolejnych latach przez jego następców do dziś" - przekazał.
"Z programu "Infrastruktura bibliotek" pochodziło dofinansowanie na budowę Stacji Kultura – siedziby głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej (zadanie zakończone w 2014 roku), co podważa stwierdzenie, jakoby przed 2015 rokiem nie istniała pula środków przeznaczona na modernizację polskich bibliotek. Rumia otrzymała dofinansowanie w 2013 roku.
– Nieprawdą jest jakoby Biblioteka Kaszubska powstała przy udziale lub wsparciu działaczy bądź polityków partii Prawo i Sprawiedliwość.
– O dofinansowanie na budowę Biblioteki Kaszubskiej – filii Miejskiej Biblioteki Publicznej – bibliotekarze oraz pracownicy rumskiego samorządu
starali się od 2016 roku
, wielokrotnie nieskutecznie. Wniosek rozpatrzono pozytywnie dopiero w roku 2021" - dodał.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA