Logo
  • DONALD
  • MIŚ UŚMICH WYPARŁ NOWOCZESNE LOGO SUWAŁK I WRACA NA SWOJE MIEJSCE JAKO SYMBOL MIASTA

Miś Uśmich wyparł nowoczesne logo Suwałk i wraca na swoje miejsce jako symbol miasta

02.03.2024, 09:30
fot. Pogodne Suwałki
Pod koniec lutego Suwałki zaprezentowały nowoczesne logo miasta, które miało zastąpić dotychczasowe ze słynnym Misiem Uśmichem. Twórcy nowego znaku ze studia Rio Creativo wprowadzili własną interpretację litery "S" oraz zachowali główne hasło przewodnie "Pogodne Suwałki".
Projekt nie funkcjonował ani jednego dnia. Oburzeni mieszkańcy skrytykowali nowe logo i
żądali powrotu misia
.
Urząd miasta ugiął się pod apelami lokalnych patriotów i przywrócił Misia Uśmicha. 
"Wsłuchując się w głosy Suwalczan zdecydowano o uchyleniu decyzji wprowadzającej nowe logo. Jednak równolegle będą trwały dalsze prace nad tym tematem, a ostatecznie to sami
mieszkańcy zdecydują jak będzie wyglądało logo
" - czytamy w oświadczeniu.
- Widząc jak silną więź do tej sprawy przykładają mieszkańcy uznałem, że to Wy drodzy Suwalczanie zdecydujecie, jakie będzie nowe logo Suwałk. Jeszcze raz podkreślę, że Miś Uśmich zostaje z nami na zawsze, a ja to Państwu gwarantuję gdyż sam jestem z nim bardzo związany - skomentował prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
Ta decyzja również nie uspokoiła internautów.
"Czyli prezydent Renkiewicz wydał nasze wspólne pieniądze na opracowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta Suwałki, zapomniał tylko skonsultować tej zmiany z Mieszkańcami. I jak już Mieszkańcy dopiero po fakcie mogli wyrazić swój głos, to sobie cofnęliście te zmiany? A
co z pieniędzmi
wydanymi na opracowanie nowego logotypu? Robi pan, panie Renkiewicz dokładnie to samo, co w sprawie herbu. Zero konsultacji z mieszkańcami i nagle szok, że mogą mieć oni swoje zdanie" - napisał Piotr Wasilewski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Suwałk. 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA