Logo
  • DONALD
  • SUWAŁKI: MIESZKAŃCY DOSTANĄ 1500 ZŁ REKOMPENSATY ZA ADOPTOWANIE PSIN-SENIORÓW ZE SCHRONISKA

Suwałki: mieszkańcy dostaną 1500 zł rekompensaty za adoptowanie psin-seniorów ze schroniska

28.01.2024, 17:15
fot. Schronisko dla Zwierząt w Suwałkach
Akcja Mrozy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie zakończyła się 32 adopcjami czworonogów, a ta liczba stale rośnie. Dotychczas jedynie 20 spośród 123 psów wróciło do schroniska.
Sukces krakowskiego schroniska zainspirował urzędników w Suwałkach do realizacji własnego programu Adoptuj psa seniora, którego celem jest zachęcenie mieszkańców do
przygarnięcia starszych psiaków
Każdemu zainteresowanemu Rada Miejska w Suwałkach oferuje jednorazowe
dofinansowanie do 1500 zł
na wydatki związane z opieką nad adoptowanym psem, czyli na budowę kojca, zakup wyprawki, leków, wizyty weterynaryjne lub zabiegi. 
Zwrot pieniędzy nastąpi po dokonaniu zapłaty przez właściciela, na mocy umowy adopcyjnej i za okazaniem potwierdzenia konieczności poniesienia przez niego kosztów. Taki system pozwoli uniknąć sytuacji, w której beneficjent programu przeznacza otrzymane środki na inny cel. 
Każda osoba podpisująca umowę adopcyjną jest zobowiązana do zapewnienia psu właściwej opieki, warunków i humanitarnego traktowania, zapewnienia mu opieki weterynaryjnej, koniecznych zabiegów weterynaryjnych i profilaktycznych szczepień ochronnych oraz umożliwienia przeprowadzenia kontroli przez pracowników urzędu w miejscu, gdzie żyć będzie zwierzę.
Jeżeli nowy opiekun psa nie spełni powyższych wymagań,
zwierzę zostanie mu odebrane
, a rekompensata będzie podlegała zwrotowi. 
Akcja Mrozy wystartowała na początku stycznia, kiedy do Polski nadciągała fala mrozów, a schronisko było przepełnione. Wolontariusze wystosowali apel do mieszkańców o zapewnienie czworonogom domów albo chociaż jednej ciepłej nocy, żeby mogły przetrwać zimę. W promocji adopcji pomógł poseł Łukasz Litewka.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA