Logo
  • DONALD
  • USA ATLANTA: CZARNE PANTERY ZACZĘŁY ROBIĆ UZBROJONE PATROLE

USA Atlanta: Czarne Pantery zaczęły robić uzbrojone patrole

06.06.2020, 09:08
Amerykańskie media odnotowały, że na jednym z protestów po śmierci
George'a Floyda
w USA pojawiły się
"nowe Czarne Pantery"
. Członkowie organizacji widziani byli w Atlancie. Byli
uzbrojeni
i prawdopodobnie pojawili się na manifestacji, aby "ochraniać protestujących". Organizacja prawdopodobnie organizuje więcej takich "patroli" w innych miastach. 
Jak można wyczytać w mediach społecznościowych, część uczestników manifestacji w Atlancie była
"zaniepokojona"
obecnością Czarnych Panter, inni podkreślali, że członkowie organizacji byli nastawieni pokojowo, "mówili o miłości i szacunku". 
Z komentarzy wynika też, że nowe Czarne Pantery nie były zaangażowane w organizację manifestacji, a jedynie w niej uczestniczyły.
Nowe Czarne Pantery
(New Black Panther Party - NBPP) powstały w 1989 roku. Członkowie organizacji identyfikują się z oryginalnymi Czarnymi Panterami i
podtrzymują ich dziedzictwo
. Czołowi członkowie pierwotnej organizacji nie uznają jednak "nowych Czarnych Panter" i twierdzą, że działają one nielegalnie.
Badacze Czarnych Panter wskazują, że NBPP nie odwołuje się już do marksizmu czy maoizmu, choć dalej wskazuje na kapitalizm jako największy problem świata i rewolucję jako jego rozwiązanie. Działania NBPP budzą wiele kontrowersji w USA. Przez wiele organizacji oraz przez amerykańską Komisję Praw Obywatelskich organizacja uważana jest za "grupę nienawiści". 

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Walczymy o więcej dystansu i zdrowego rozsądku w polskich mediach.

 

Chcesz nam pomóc zmieniać polskie media? Przeczytaj nasz manifest na Patronite: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. "Growing up Hip Hop" Star and Daughter of #EazyE @iamreemarkable takes to the streets of #ATL to lead protests for justice for #GeorgeFloyd #blacklivesmatter #blmhttps://www.instagram.com/p/CBD3vXHHE-1/
Pokaż więcej (1)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA