Logo
  • DONALD
  • DRASTYCZNE PODWYŻKI CEN PRĄDU I GAZU STAŁY SIĘ FAKTEM, NOWE TARYFY JUŻ OD PRZYSZŁEGO ROKU

Drastyczne podwyżki cen prądu i gazu stały się faktem, nowe taryfy już od przyszłego roku

17.12.2021, 15:03
Urząd Regulacji Energetyki poinformował dziś, że prezes zatwierdził taryfy na sprzedaż energii dla czterech tzw. sprzedawców z urzędu oraz pięciu największych spółek dystrybucyjnych. To oznacza, że od 1 stycznia 2022 roku
rachunki za prąd gospodarstwa domowego wzrosną średnio o 24%
, czyli około 21 zł miesięcznie.
Nowe taryfy na sprzedaż energii elektrycznej przez spółki Enea, Energa, PGE i Tauron zostaną podniesione o 37%. Jako główne przyczyny zmian wskazuje się wzrosty cen energii na rynku hurtowym oraz rosnące koszty zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla. 
URE podjęło dzisiaj również decyzję w sprawie
cen gazu
. Nowe taryfy na sprzedaż gazu dla PGNiG Obrót Detaliczny oraz na dystrybucję dla Polskiej Spółki Gazownictwa sprawią, że
rachunki w gospodarstwach domowych wzrosną średnio o 54%
Osoby korzystające z gazu w kuchenkach zapłacą średnio o 9 zł miesięcznie więcej. Ci, którzy gazem ogrzewają również wodę muszą liczyć się z rachunkami wyższymi o o 56 zł miesięcznie. Z kolei podwyżka o 174 zł czeka osoby ogrzewające gazem cały dom. 
"Od początku 2021 r. obserwujemy znaczny wzrost cen gazu ziemnego w całej Europie. Dla przedsiębiorstw zajmujących się jego sprzedażą na rynku detalicznym przekłada się to na wzrost kosztów pozyskania tego paliwa, co oznacza wzrost cen gazu po jakich oferowany jest gaz odbiorcom" - napisano w oświadczeniu. 
Przypomnijmy, że w związku z wzrostami cen Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin podczas wspólnej konferencji prasowej ogłosili założenia tzw.
tarczy antyinflacyjnej
, która ma uchronić Polaków przed podwyżkami cen paliw, energii i żywności:

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA