Logo
  • DONALD
  • STAŚKO: POZWU OD LEWANDOWSKIEJ NIE BĘDZIE. ALE PRZEPROSIN ZA GROŹBĘ POZWEM TEŻ NIE

Staśko: pozwu od Lewandowskiej nie będzie. Ale przeprosin za groźbę pozwem też nie

07.09.2020, 17:40
Sprawa związana z instagramowym nagraniem, na którym 
Anna Lewandowska
tańczy ubrana w tzw. 
fat suit
, próbując
 promować "ciałopozytywność"
, wciąż wywołuje emocje.
Aktywistka
Maja Staśko
, która skrytykowała trenerkę za
brak empatii
i wyśmiewanie się z otyłych otrzymała od prawników gwiazdy 
groźbę pozwu
. W piśmie podano kwotę
50 tysięcy złotych
, którą aktywistka miałaby zapłacić, gdyby przegrała sprawę z Lewandowską:
Wczoraj Staśko poinformowała, że współpracownicy Anny Lewandowskiej chcieli się z nią spotkać. Wieczorem okazało się jednak, że do spotkania nie dojdzie, ponieważ według współpracowników Anny Lewandowskiej publicystce zależy na "
rozgłosie i zwiększaniu zasięgów
":
"Ech. Pracownica Anny Lewandowskiej odwołała nasze jutrzejsze spotkanie z obawy
, że ,"zależy mi na rozgłosie i zwiększaniu swoich zasięgów, a nie na pozytywnych działaniach". 
Widocznie znów popełniłam błąd, bo pisałam, co myślę o przemyśle fitness i kosmetycznym w szerszym, systemowym rozumieniu. Pewnie powinnam była grzecznie milczeć. Znów" - napisała Staśko.
Aktywistka zastanawiała się też,
czy czeka ją batalia sądowa z trenerką
:
"Więc wciąż nie wiem, czy czeka mnie batalia sądowa z Anną Lewandowską i czy nie stracę środków do życia. Nie wiem, kiedy się dowiem. Od lat codziennie wspieram osoby po gwałtach, jeżdżę na rozprawy sądowe, pomagam potrzebującym. Wielokrotnie w ich trakcie słyszę, że ofiary chcą coś ugrać, gdy mówią o przemocy - zrobić karierę czy zemścić się. To samo słyszę ja, gdy nagłaśniam te sprawy. Jestem przyzwyczajona do tego zarzutu, średnio mnie rusza" - pisze Staśko.
Pisaliśmy o tym tutaj:
Po tym wpisie do rozmowy pomiędzy Staśko a współpracownikami Lewandowskiej w końcu doszło. Aktywistka poinformowała na Instagramie, że "
pozwu nie będzie. Ale przeprosin za groźbę pozwem też nie
":
"Usłyszałam, że lepiej się
wzajemnie przeprosić i porozumieć
. Od początku w tej sprawie kontaktują się ze mną wyłącznie prawnicy i (bardzo miła!) pracownica celebrytki, nigdy ona sama. Trudno więc mówić o jakimkolwiek porozumieniu. Rozmowa przez swoich pracowników milionerki grożącej pozwem z aktywistką, która nie wiedziała, czy będzie miała na życie, bo ją skrytykowała - to też niezbyt równy dialog. Trudno wejść w porozumienie z ludźmi, którzy próbowali zastraszać i uciszać, a gdy sprawa pojawiła się w mediach - zaczęli szukać "porozumienia""- napisała aktywistka.
"A wzajemnie przeprosić? Nie chcę żyć w świecie, w którym trzeba przepraszać bogatych ludzi za krytykę. Po prostu nie. Codziennie walczę z niesprawiedliwym traktowaniem, także ze względu na majętność - nie będę teraz działać inaczej. Chociaż przykro mi, że tak to działa"- dodała.
"Bo to coś znacznie więcej niż jedna afera. Nie jestem w stanie jednym gestem pominąć lat katowania mojego ciała przez przemysł kosmetyczny i fitness - choć bardzo bym chciała, żeby to było takie proste. Chciałabym się "porozumieć", a wszystko nagle by się zmieniło - grube ciała nie stanowiłyby tych "przed", a producenci i celebrytki nie sprzedawaliby nam niepotrzebnych produktów, wmawiając, że nasze ciała są niedoskonałe, byleby tylko powiększać swoje fortuny. Chciałabym, bym takim jednym gestem przestała zmagać się z zaburzeniami jedzenia, a moja mama – z anoreksją. Chciałabym, bardzo.
Ale to tak nie działa
. To jest wielka, ciężka walka - z systemem, który ceni wyżej zyski niż ludzi i ich życie i zdrowie; wymiarem sprawiedliwości, który broni bogatych przed biednymi; z przemysłem, który daje zarabiać milionerom kosztem zdrowia i życia zwykłych ludzi. Ale razem to zmienimy.
Ogrom wsparcia
przez te dni dał mi tyle nadziei
! Serio, jesteście niesamowici, dziękuję
" - napisała.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.instagram.com/p/CEwIt8rHBEH/https://www.instagram.com/p/CEwIt8rHBEH/
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA