Logo
  • DONALD
  • KURSKI CHWALI WARUNKI PRACY W BANKU ŚWIATOWYM: ZAROBKI GODZIWE, GODZINY PRACY ELASTYCZNE

Kurski chwali warunki pracy w Banku Światowym: zarobki godziwe, godziny pracy elastyczne

14.04.2023, 14:45
fot. East News
W grudniu Jacek Kurski rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Kandydatura została zgłoszona przez prezesa NBP Adama Glapińskiego. Były szef TVP przyznał w rozmowie z
Faktem
, że
wynagrodzenie w Banku Światowym jest "godziwe"
.
- Wynagrodzenie w Banku Światowym jest publiczną informacją. Zarobki są godziwe, stanowią 2,7 średniej pensji amerykańskiej. Ale dolara w Waszyngtonie trzeba traktować prawie tak jak złotówkę w Warszawie - przyznał.
Kurski zdradził również, o której godzinie przychodzi do swojego biura w Waszyngtonie.
- Jako dyrektor
nie mam sztywnych godzin pracy
. Ale staram się przychodzić do pracy o godzinie 9. Mamy dwie stałe pozycje w tygodniu: posiedzenia rady dyrektorów we wtorki i czwartki, na których omawiamy projekty, które wpływają do Banku Światowego. Oprócz tego są prace w kilku komisjach. Do tego dochodzą spotkania robocze oraz wiele innych aktywności, na których omawia się projekty i postępy w ich realizacji - wyjaśnił.
Rozmówca
Faktu
próbował odeprzeć zarzuty dotyczące jego braku kompetencji. 
- Jeśli chodzi o moje kompetencje, to po pierwsze
posiadam wykształcenie kierunkowe
, tzn. jestem absolwentem wydziału handlu zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego. [...]
Pełniłem wiele funkcji publicznych
, w czasie których miałem kontakt ze sprawami finansowymi: byłem wicemarszałkiem województwa, zastępcą przewodniczącego rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz przez 7 lat prezesem telewizji, co było stricte zarządzaniem nie tylko programem, ale i ekonomią i finansami. Mam kurs do rad nadzorczych spółek skarbu państwa - wymieniał.
Są także minusy pracy w Stanach Zjednoczonych.
-
Nie ma przywilejów
, o których pisały niektóre media. Opłacam z wynagrodzenia ubezpieczenia zdrowotne i emerytalne, sam płacę za przeloty do Polski i z własnej kieszeni ponoszę koszty wynajmu mieszkania w Waszyngtonie, które są tu horrendalnie wysokie - żalił się. 
Przypomnijmy, że Onet informował, że Kurskiemu przysługują różne benefity w postaci ubezpieczeń na zdrowie i życie, a także dodatek do mieszkania i zwrot kosztów podróży do Nowego Jorku. 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA