Logo
  • DONALD
  • ŚWINOUJŚCIE: WŁADZE ZAKAZAŁY PRZEBYWANIA WOKÓŁ TERMINALU LNG, ŻEBY NIE DOSZŁO DO JAKIEGOŚ ROSYJSKIEGO WYPADKU

Świnoujście: władze zakazały przebywania wokół terminalu LNG, żeby nie doszło do jakiegoś rosyjskiego wypadku

13.04.2023, 09:00
Od 13 kwietnia obowiązuje
czasowy zakaz przebywania
w odległości do 200 m wokół terminalu LNG w Świnoujściu. 
Jak informuje minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wprowadził zakaz na wniosek Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 
- Wydzielenie spowoduje utrudnienia dla mieszkańców i turystów, ale jest konieczne ze względów bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, jaką jest terminal LNG w Świnoujściu - podkreślił Bogucki. 
"W następstwie
rosyjskiej agresji na Ukrainę
polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w stanie podwyższonej gotowości. W oparciu o rekomendacje służb podejmowane są działania wzmacniające ochronę infrastruktury krytycznej, w której terminal LNG w Świnoujściu zajmuje miejsce strategiczne" - czytamy w oświadczeniu MSWiA. 
W ciągu ostatnich miesięcy polskie służby ujawniły dane osób podejrzanych o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi. Byliśmy także świadkami uszkodzenia gazociągu Nord Stream. Natomiast w gazoporcie odbierany jest gaz ziemny, w ilości odpowiadającej ok. 30 proc. krajowego zużycia. Dlatego minister zdecydował się na zlecenie "pilnych działań, które zminimalizują powstałe niedogodności". 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA