Logo
  • DONALD
  • FIRMA REKRUTACYJNA ODWOŁAŁA LIVE Z MENTZENEM, BO OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEST KONTROWERSYJNY

Firma rekrutacyjna odwołała live z Mentzenem, bo okazało się, że jest kontrowersyjny

01.06.2021, 06:00
Firma
Just Join IT
prowadząca platformę skupiającą oferty pracy w branży IT zaplanowała na środę
facebookowy live ze Sławomirem Mentzenem
. Spotkanie miało dotyczyć prawa i podatków w branży IT. Mentzen miał mówić m.in. o tym, jak optymalizować podatki, będąc na różnych format zatrudnienia oraz która forma zatrudniania jest korzystna dla programistów. 
Pod zapowiedzią live'a pojawiło się jednak 
wiele komentarzy krytykujących wybór gościa do AMA
. Fani Just Join IT dopytywali się, czy firma "odcina się od szowinizmu i antysemityzmu swojego gościa". 
W efekcie firma postanowiła
odwołać wydarzenie
. Wczoraj pojawił się
film
, w którym
Piotr Nowosielski,
prezes Just Join IT tłumaczy, dlaczego zapadła taka decyzja. 
- Okazało się, że t
emat ten wywołuje znacznie więcej skrajnych emocji niż moglibyśmy przypuszczać
i jest to bardzo polaryzująca postać. Tego się nie spodziewaliśmy i to był nasz błąd. Z tego względu podjęliśmy decyzję o odwołaniu tego live'a - mówi prezes firmy. 
- My nie budujemy marki Just Join IT na
kontrowersjach
i nigdy nie było to naszym zamysłem. Chcemy robić rzeczy dla polskiej branży IT, pomagać wam w znalezieniu najlepszej pracy czy też najlepszych specjalistów na rynku, a także we wszystkich kwestiach okołozawodowych. Takim też są właśnie sprawy podatkowo-prawne, stąd zaproszenie eksperta właśnie w tej dziedzinie. Jednak atmosfera w komentarzach sięgnęła takiego wrzenia i temat zszedł na takie wątki, których się nie spodziewaliśmy i które nie było kompletnie naszą intencją. A to jest - uważam - nikomu niepotrzebne. 
Dlatego najlepiej będzie jak sobie tego live'a odpuścimy.
 
Do sytuacji odniósł się już również sam Mentzen. 
"Zleciało się mnóstwo mieszkańców lewicowych sejf spejsów na FB, którzy zaczęli oburzać się, jak to można okradać państwo, płacąc niskie podatki i w dodatku nie być zwolennikiem skrajnej lewicy i jej politycznej agendy. To w końcu wielki skandal, że ktoś, kto był zdolny, dużo się uczył i ciężko pracował, ma teraz wysokie dochody i chce poświęcić swój wieczór na dowiedzenie się, jak może trochę zaoszczędzić. Lepiej, żeby w tym czasie programiści czytali wiersze Jasia Kapeli i dumali nad tym, jak jeszcze można pomóc uciskanym i dyskryminowanym przez cały świat młodym aktywistom Lewicy" - pisze na Facebooku. 
Podkreśla, że
nie ma pretensji do organizatorów,
ale ostrzega przed "coraz bardziej agresywną lewicą". 
"Pretensji do niedoszłych organizatorów webinaru nie mam, pozwolę sobie tylko na mały apel. Dawajcie sobie dalej wchodzić na głowę coraz bardziej agresywnej lewicy, a za 5 lat będziecie organizowali webinary na temat: jak nie płacić 75% podatku dochodowego. Obsługuję naprawdę wielu programistów. Wiem, ile zarabiają i w co lokują oszczędności. Policzcie sobie na kalkulatorze, ile was będą kosztowały proponowane przez lewicę podatki dochodowe, pomyślcie, jak was zaboli walka z posiadaniem mieszkania na wynajem". 
Zapowiada, że webinar przeprowadzi, ale sam.
"Nie będę dawał wchodzić sobie na głowę agresywnej dziczy, której cztery litery nie mogą przeboleć tego, że ktoś chce zapłacić na ich utrzymanie trochę niższy podatek.Dlatego webinar o opodatkowaniu w branży IT i tak się odbędzie w środę o godzinie 20, ale u mnie. Opowiem między innymi o IP BOX, ryczałcie, 50% kosztach uzyskania przychodu, zwolnieniu z podatku do 26 roku życia, zagrożeniach i możliwościach wynikających z Nowego Ładu". 
Zobacz też: 

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.facebook.com/100044455715594/posts/346020773556444/https://www.facebook.com/100044455715594/posts/346020773556444/
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA