Logo
  • DONALD
  • PO WPROWADZENIU STANU WYJĄTKOWEGO AKTYWIŚCI I SPOŁECZNICY MUSIELI OPUŚCIĆ USNARZ GÓRNY, NIE DOWIEMY SIĘ O NADUŻYCIACH SŁUŻB

Po wprowadzeniu stanu wyjątkowego aktywiści i społecznicy musieli opuścić Usnarz Górny, nie dowiemy się o nadużyciach służb

03.09.2021, 10:59
W czwartek opublikowano
rozporządzenie Andrzeja Dudy w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego
w części województwa podlaskiego i lubelskiego, które obejmuje 183 miejscowości. Według polskiego rządu zostały spełnione dwie z trzech przesłanek umożliwiających taki krok: zagrożenie bezpieczeństwa obywateli oraz zagrożenie porządku publicznego. 
Stan wyjątkowy został wprowadzony na 30 dni. Oznacza to wprowadzenie pewnych ograniczeń. Na terenie objętym rozporządzeniem m.in.
zawiesza się prawo do organizowania zgromadzeń
, imprez masowych, zakazuje się przebywania w ustalonym czasie w określonych miejscach czy fotografowania i nagrywania oznaczonych obiektów i obszarów.
Brak logiki w nowych zasadach zauważył profesor
Marcin Marczak
, który wyśmiał na Twitterze działania rządu:
W związku z ograniczeniami,
Fundacja Ocalenie nie może monitorować już sytuacji 32 migrantów
z Afganistanu koczujących w okolicach Usnarza Górnego. Członkowie fundacji organizowali na miejscu pomoc medyczną czy prawną dla uchodźców.
 
O sprawie poinformował obecny w Usnarzu
Franciszek Sterczewski
, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
"Nie potrafię wyobrazić sobie co czuje grupa 32 Afgańczyków zamkniętych od 24 dni w tym obozie. Jestem myślami ze wszystkimi, którzy byli z nimi do końca" - napisał na Twitterze:
 
Fundacja Ocalenie przygotowała ostatni krótki raport dotyczący sytuacji, w jakiej znaleźli się cudzoziemcy:
"Próba kontaktu.
Nie mają jedzenia ani czystej wody
, nikt nie zemdlał, dwie osoby w ciężkim stanie, jedna osoba: krew w moczu, nikt nie wymiotuje, osiem osób nie może wstać, potrzebują pomocy medycznej, nikt nie ma gorączki, nie mają suchych ubrań, wszystkie namioty są uszkodzone, nikt nie ma biegunki". 
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA