Logo
  • DONALD
  • PIS ODGRZEWA TEMAT UCHODŹCÓW, MINISTER GLIŃSKI OBIECUJE: POLSKA OBRONIŁA SIĘ PRZED FALĄ UCHODŹCÓW W 2015 ROKU I TERAZ TEŻ SIĘ OBRONI

PiS odgrzewa temat uchodźców, minister Gliński obiecuje: Polska obroniła się przed falą uchodźców w 2015 roku i teraz też się obroni

18.08.2021, 10:05
Spodziewany napływ
uchodźców z Afganistanu
ożywił debatę na ten temat w całej Europie. O podziałach w sprawie uchodźców pisze dziś
The Guardian
.
Temat powrócił także
w polskiej polityce
. Minister kultury i dziedzictwa narodowego
Piotr Gliński
został w tym kontekście zapytany o sytuację w Afganistanie na antenie Polsat News. Gliński zapowiedział, że polski rząd ma środki, by zapobiec niechcianemu napływowi uchodźców:
- Myślę, że tych liczb nie będzie tak wiele. Przecież to od woli polskiego państwa zależy, ile osób ewentualnie będzie w Polsce przyjmowana czy przejmowana, jeżeli to będą nielegalne przekroczenia.
Ale mamy siły i środki, żeby zapobiec jakiejś niekontrolowanej fali uchodźców
- stwierdził.
- Polska obroniła się przed falą uchodźców w 2015 roku i teraz też się obroni. Będziemy postępowali odpowiedzialnie, jesteśmy przygotowani, obronimy Polskę - dodał.
Komentując działania USA, Gliński stwierdził, że można było się spodziewać, że kiedy wojska USA i ich sojuszników opuszczą Afganistan, to talibowie ponownie do niego wkroczą:
- Nie jest naszą rolą krytyka prezydenta Stanów Zjednoczonych. Sytuacja jest bardzo poważna, w zasadzie każdy rozsądny człowiek mógł się spodziewać, że w momencie wycofanie się wojsk amerykańskich talibowie szybko poradzą sobie z opanowaniem Afganistanu. (...)
Analitycy, którzy znają ten region świata, spodziewali się, że zostanie on tak szybko zajęty przez talibów
- powiedział. 
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA