Logo
  • DONALD
  • GOOGLE ZWOLNI 12 TYS. PRACOWNIKÓW BO BYLI ZATRUDNIANI "W ODMIENNEJ RZECZYWISTOŚCI GOSPODARCZEJ"

Google zwolni 12 tys. pracowników bo byli zatrudniani "w odmiennej rzeczywistości gospodarczej"

23.01.2023, 16:00
Szef Alphabet Sundar Pichai poinformował w piątkowym mailu skierowanym do pracowników, że koncern rozpoczyna zwolnienia, które w różnych krajach obejmą łącznie
12 tysięcy pracowników
.
Zwolnienia obejmą różne oddziały, piony i stanowiska w samym Google, a także w innych spółkach wchodzących w skład Alphabet. W wiadomości CEO tłumaczył, że Google przez ostatnie dwa lata mocno się rozwijało, natomiast obecnie
funkcjonuje w odmiennej rzeczywistości gospodarczej
- Jest mi z tego powodu bardzo przykro. To, że te zmiany wpłyną na życie wielu googlersów, mocno mnie obciąża, biorę pełną odpowiedzialność za decyzje, które doprowadziły nas tutaj - tłumaczył Pichai. 
Szef Alphabet zwrócił uwagę, że przez ostatnie dwa lata koncern bardzo szybko się rozwijał. 
- Żeby sprostać i napędzać ten wzrost, zatrudnialiśmy pracowników z myślą o innej rzeczywistości gospodarczej niż ta, z którą dzisiaj się mierzymy - wskazał. 
Dodał, że redukcje etatów są efektem szczegółowej analizy wszystkich obszarów działalności, produktów i funkcji w firmie. 
- Jestem pewien, że przed nami są ogromne możliwości dzięki sile naszej misji, wartości naszych produktów i usług oraz naszych wczesnych inwestycji w sztuczną inteligencję. Żeby je w pełni wykorzystać, musimy podjąć trudne wybory - przyznał.
Pierwsi pracownicy w USA już dostali maila z informacją o zakończeniu współpracy. Każdy zwolniony pracownik otrzyma
pensję przez minimum 60 dni
, dodatkowe świadczenia przynajmniej przez 16 tygodni, wszystkie premie za 2022 rok czy zaległy urlop oraz ubezpieczenie zdrowotne przez 6 miesięcy. 
W innych krajach zwolnienia potrwają dłużej, zgodnie z lokalnymi przepisami. Alphabet pod koniec września 2022 roku zatrudniał łącznie 186 779 osób.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA