Logo
  • DONALD
  • LORD KRUSZWIL ZAŁOŻYŁ NOWY KANAŁ, BO STARY ZOSTAŁ USUNIĘTY PRZEZ YOUTUBE

Lord Kruszwil założył nowy kanał, bo stary został usunięty przez YouTube

07.06.2019, 12:41
Marek Kruszel
znany jako
Lord Kruszwil
i
Łukasz Wawrzyniak
, promujący się jako
Kamerzysta
, zostali zgłoszeni do prokuratury po tym, jak podczas jednego z nagrań na swoim kanale na
YouTube
nakłaniali do "poddawania się innym czynnościom seksualnym nieletniego, poprzez dotykanie intymnych części ciała przypadkowych kobiet".
Dodatkowo obu panów oskarża się o rozpowszechnianie nieodpowiednich treści przez internet oraz demoralizację małoletniego. Na filmie było słychać także, jak mężczyźni znieważają chłopca słowami takimi jak np. "chuju jebany mały".
W środę
Kamil Bolek
z zarządu sieci partnerskiej LifeTube, zarabiającej na tych treściach i obsługującej kanał Lord Kruszwil, oświadczył, że firma kończy współpracę z youtuberem.
- W przypadku Lorda Kruszwila
do tej pory wychodziliśmy z założenia, że lepiej jest mieć ten kanał pod kontrolą
- m.in. dzięki naszej interwencji filmy przekraczające granice norm społecznych zostały usunięte, a kilka nigdy nie zostało opublikowanych - broni się w rozmowie z Wirtualnymi Mediami. Również najnowsze filmy po naszej zdecydowanej interwencji, za którą stała groźba zerwania jakiejkolwiek współpracy, zostały usunięte.
- Kruszwil w swoich publikacjach posunął się jednak zdecydowanie za daleko. Treści zamieszczane przez twórcę są zdecydowanie poza granicami kontrowersji i nie możemy ich wspierać - dodaje.
Zobacz: 
Ponieważ w wyniku postawionych przez prokuraturę zarzutów, YouTube zawiesił kanał, Lord Kruszwil zdecydował się go usunąć, uprzedzając w ten sposób usunięcie kanału przez YouTube, które było już przesądzone.
Kanał Lord Kruszwil miał ponad
2,7 mln subskrybentów
, a zamieszczone tam materiały obejrzano ok.
450 milionów razy.
YouTuber zdążył już jednak założyć nowy kanał. W pierwszym filmiku zachęca do subskrybowania i odnosi się do oskarżeń o namawianie dziecka do czynności seksualnych.
Po niecałej dobie film ma 230 000 odsłon, a kanał już 195 000 subskrybentów
.
- Chciałem nagrać śmieszny filmik. Myślę, że każda, chociażby troszeczkę myśląca osoba, wchodząc na taki film ogarnie, że to jest robione pod show, po to żeby się śmiać - broni się Marek Kruszel.
- Myślicie, że ja normalnie chodzę do parku oceniać tyłki dziewczyn? Nie, jak to zrobiłem tylko pod film, każdy zdaje sobie sprawę, że to jest żart. My wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że to jest żart. (...) Nie wiem, jak bardzo trzeba być ograniczonym umysłowo, żeby wziąć takie rzeczy na serio. No chyba bardzo.
Linku do nagrania na nowym kanale nie zamieszczamy
, bo nie chcemy nabijać Kruszwilowi nowych wyświetleń. Nie polecamy też szukania go na własną rękę, bo po co to komu.

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, co za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA