Logo
  • DONALD
  • ROSJA WPROWADZA SPECJALNE LEKCJE "O BIEŻĄCYCH SPRAWACH", WSZYSTKO WSKAZUJE, ŻE BĘDZIE TO PROPAGANDA DLA DZIECI

Rosja wprowadza specjalne lekcje "o bieżących sprawach", wszystko wskazuje, że będzie to propaganda dla dzieci

09.09.2022, 08:15
Wraz z początkiem roku szkolnego w planach lekcji
rosyjskich szkół
pojawił się nowy przedmiot:
"rozmowy o ważnych sprawach"
. Atywiści uważają, że lekcje mają po prostu służyć indoktrynacji i propagandzie, nawołują więc rodziców i nauczycieli do bojkotu nowego przedmiotu.
O wprowadzeniu nowego, "patriotycznego" przedmiotu rząd poinformował w czerwcu. Jak opisuje The Guardian, powołując się na rosyjskie niezależne serwisy, w programie zapisano m.in. "dyskusje o wartościach rosyjskiego społeczeństwa" i rozmowy o bieżących wydarzeniach. 8-latkowie dzięki patriotycznym lekcjom mają dowiedzieć się, że
"miłość do kraju oznacza gotowość do noszenia broni w jego obronie"
. 10-latkowie będą uczyć się już o "specjalnej operacji wojskowej" w Ukrainie. Starci uczniowie mają z kolei dzięki lekcjom zrozumieć, że patriotyzm oznacza chęć zaciągnięcia się do wojska. 
Niezależne rosyjskie media, aktywiści i związki nauczycieli wzywają rodziców, aby zorientowali się, czego będą uczyć się ich dzieci. Uważają też, że patriotyczne lekcje
 nie są obowiązkowe
.
"Wielu dyrektorów ze strachu przed szefami okłamuje rodziców, mówiąc im, że te zajęcia z propagandy są obowiązkowe. Po raz kolejny podkreślamy, że nie musicie posyłać swoich dzieci na te zajęcia" - podał jeden ze związków nauczycieli. 
Zachęca też nauczycieli, aby sami zdecydowali, co chcą przekazywać uczniom na patriotycznych lekcjach. 
"Jesteśmy pewni, że
prawdziwy patriotyzm
nie rodzi się w atmosferze nienawiści, strachu i obowiązku. Patriotyzm można zaszczepić tylko przykładem: działalnością charytatywną, ochroną przyrody, zachowaniem dziedzictwa historycznego. Todzice powinni to robić, a szkoła powinna pomagać". 
 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Cieszymy się, że tu jesteś. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA