Logo
  • DONALD
  • MARTYNA WOJCIECHOWSKA: "PLASTIK NIE JEST TAKI ZŁY. ROZKŁADA SIĘ 400-1000 LAT"

Martyna Wojciechowska: "Plastik nie jest taki zły. Rozkłada się 400-1000 lat"

14.06.2018, 14:52
Ekolodzy apelują, aby ograniczyć zużywanie plastików. W telewizji i sieci pojawia się coraz więcej kampanii informujących o szkodliwości plastikowych butelek, plastikowych toreb dla ludzi i środowiska. Okazuje się, że to bardzo szkodliwe dla firmy
Żywiec
zarabiającej na sprzedaży butelkowanej i słodzonej wody. Dlatego do promocji plastikowych butelek w sieci zatrudniono popularną i lubianą celebrytkę.
Martyna Wojciechowska
- podróżniczka i była naczelna polskich edycji magazynów 
National Geographic
 i 
National Geographic Traveler
 zachęcała już między innymi do dbania o środowisko i sadzenia drzew. Teraz zdecydowała się wziąć udział w reklamie plastikowych butelek Żywca i
przekonać 1 600 000 swoich fanów, że plastik jest lepszy od szkła.
Plastik nie taki zły.
Żywiec Zdrój w programie #postronienatury kładzie nacisk na ochronę przyrody i uświadamianie nas o tym, że nasze nawet najmniejsze działania mają finalnie olbrzymie znaczenie dla Natury. Często w rozmowach o ochronie środowiska pojawia się temat plastikowych butelek na wodę MIT: szkło jest lepsze od plastiku. PRAWDA: oba surowce mogą zostać poddane recyklingowi.
 Jeśli jednak tam nie trafią to plastik rozkłada się 400-1000 lat, szkło - nigdy. 
Jak nietrudno było się domyślić, post nie spodobał się jej fanom. Profil celebrytki pełen jest teraz negatywnych komentarzy zarzucających jej hipokryzję. Po dniu milczenia Martyna postanowiła się wytłumaczyć, jednak nie wyszło jej to zbyt dobrze:
Widzę, że mój wczorajszy post wzbudził duże zainteresowanie i bardzo mnie to cieszy! Dziękuję Wam za zaangażowanie w sprawę, która również dla mnie jest ogromnie ważna. Najważniejsza. Bo przecież mamy jeden Dom - planetę Ziemia i wszyscy musimy ją chronić.
Kompromitująca reklama plastiku zbiegła się z innym głośnym wpisem. Nowy numer
National Geographic
, alarmujący o miliardach ton plastiku trafiających do oceanów, wysłano czytelnikowi w… dwóch plastikowych torbach. Tak właśnie te marki i gwiazdy troszczą się o środowisko.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA