Logo
  • DONALD
  • KATOWICE: UNIWERSYTET WPROWADZIŁ NOWY KIERUNEK STUDIÓW Z ZARZĄDZANIA PARAFIĄ

Katowice: uniwersytet wprowadził nowy kierunek studiów z zarządzania parafią

12.06.2022, 10:20
Uniwersytet Ekonomiczny w
Katowicach
wprowadza do swojej oferty nowy kierunek studiów podyplomowych:
"zarządzanie parafią"
. Studia mają trwać 2 semestry, uczelnia planuje uruchomić je w październiku. 
Uniwersytet chwali się, że studia stanowią "unikatową na polskim rynku propozycję edukacyjną". Skierowane są przede wszystkim do
księży
Kościoła Katolickiego, którzy przygotowują się lub pełnią funkcję proboszcza w parafii oraz do innych osób zainteresowanych tematyką zarządzania parafiami. 
"Uczestnicy, w trakcie studiów, zdobędą niezbędną wiedzę do podejmowania trafnych decyzji we wszystkich obszarach związanych z zarządzaniem parafią, ale także będą rozwijać swoje kompetencje miękkie niezbędne w sprawnym kierowaniu zespołami wewnątrz parafii, jak i w budowaniu trwałych relacji z otoczeniem biznesowych i administracyjnym" - czytamy w opisie kierunku. 
Program studiów został podzielony na
sześć modułów
: organizacja i zarządzanie, marketing, ekonomia i finanse, prawo, wsparcie procesów zarządczych oraz warsztaty z praktykami zarządzania. Wśród realizowanych
przedmiotów
znaleźć można m.in. "zarządzanie nieruchomościami parafii", "działalność marketingową parafii", "media społecznościowe w parafii" czy "psychologiczne aspekty procesów zarządczych w parafii".
Uczelnia obiecuje m.in. zajęcia prowadzone przez "wysokiej klasy specjalistów" oraz "interaktywne wykłady i liczne zajęcia warsztatowe", podczas których "uczestnicy będą realizowali zadania projektowe, pozwalające na wypracowanie umiejętności spojrzenia na parafię przez pryzmat zachodzących w niej różnorodnych procesów zarządczych". 
"Takie
interdyscyplinarne spojrzenie
ma za zadanie wzmacnianie umiejętności przedsiębiorczych oraz zwiększenie świadomości konsekwencji podejmowanych decyzji i możliwości wyboru optymalnego wariantu działania. Celem studiów jest nie tylko przekazanie wiedzy i wypracowanie umiejętności praktycznego jej wykorzystania, ale także zbudowanie społeczności absolwentów i wykładowców kierunku wspierających się wzajemnie poprzez aktywną wymianę doświadczeń".
Zajęcia mają odbywać się przez dwa semestry w formie dwudniowych zjazdów: w czwartki i piątki, aby było możliwe połączenie ich z pracą duszpasterską. Koszt studiów to
4000 zł. 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA