Logo
  • DONALD
  • ŚWIEŻO PO OTWARCIU LOTNISKA W RADOMIU DOSZŁO DO KOLIZJI DWÓCH SAMOLOTÓW, FRAGMENTY POSPADAŁY NA OKOLICZNE POSESJE

Świeżo po otwarciu lotniska w Radomiu doszło do kolizji dwóch samolotów, fragmenty pospadały na okoliczne posesje

27.04.2023, 16:15
Dziś odbyło się uroczyste otwarcie długo wyczekiwanego Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 Roku. Podczas pokazu akrobacji lotniczych w pobliżu lotniska doszło do kontaktu dwóch "Orlików", a
fragmenty maszyn spadły na prywatne posesje
Incydent miał miejsce o godzinie 11:40 nad miejscowością Maków Nowy. W powietrzu zderzyły się dwa samoloty PZL-130 Orlik, które na skutek podniebnej kolizji wylądowały na lotnisku. Pilotom nic się nie stało. 
- Dotarło do nas zgłoszenie, że na prywatnej posesji znaleziono elementy, które najprawdopodobniej pochodzą z samolotu - potwierdziła rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Katarzyna Kucharska. 
Redakcja TVN24 dowiedziała się od jednego z mieszkańców podradomskiego Makowa, którego posesja znajduje się przy ul. Grota-Roweckiego, że cała ulica została zamknięta przez służby jeszcze przed godziną 13. Świadkowie w chwili zdarzenia mieli słyszeć głośny huk. 
Na ten moment trwają poszukiwania szczątków, które mogły odpaść podczas kontaktu samolotów w powietrzu. "Orliki" to maszyny wojskowe, dlatego na miejscu obecna jest również Żandarmeria Wojskowa. 
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA