Logo
  • DONALD
  • KRRIT UPOMINA TELEWIZJĘ TRWAM, ŻEBY MOŻE PRZESTAŁA POKAZYWAĆ ZOOFILIĘ NA WIZJI

KRRiT upomina telewizję Trwam, żeby może przestała pokazywać zoofilię na wizji

13.12.2021, 10:25
Do KRRiT wpłynęła
skarga na TV Trwam. Chodzi o materiał z końca września, kiedy w programie
Informacje dnia
zaprezentowane zostało
pornograficzne zdjęcie sceny zoofilii
, przedstawiające stosunek płciowy mężczyzny z krową.
"Zdjęcie eksponowane było nieprzerwanie aż przez 15 sekund, co w audycjach informacyjnych jest wyjątkowo długim czasem ekspozycji nieruchomego obrazu i świadczy o wyjątkowej determinacji nadawcy w chęci dotarcia z tym bulwersującym obrazem do wszystkich widzów" - alarmował wówczas Krzysztof Luft, który złożył skargę.


Chodziło o relację z
konferencji z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka
oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, na której przedstawiono informacje o sytuacji przy granicy polsko-białoruskiej.
Jako ilustracje konferencji posłużyły zdjęcia z karty SD, którą funkcjonariusze polskich służb znaleźli na jednym ze szlaków migracyjnych. Można było na nich zobaczyć m.in. fotografie mężczyzny w trakcie aktu seksualnego ze zwierzęciem oraz częściowo rozebranego mężczyzny obściskującego dziewczynkę.
W odpowiedzi na skargę przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznał
rację zgłaszającemu
i podkreślił, że slajdy z konferencji prasowej wyświetlano dość długo - uwzględniając charakter audycji i serwisu informacyjnego.
 "Ponadto przed żadnym z ww. materiałów nie znalazło się ostrzeżenie o drastyczności emitowanych treści. Dodatkowo należy stwierdzić, że samo ocenzurowanie zdjęć (czarne elementy przysłaniające miejsca intymne), na które nadawca wskazał w stanowiskach, pochodziło od MSWiA, a nie od nadawcy i w ocenie KRRiT było niewystarczające" - napisano w stanowisku KRRiT.
- Rada podzieliła moją ocenę, że TV Trwam rozpowszechniła treści stwarzające zagrożenie w zakresie możliwości kontaktu z nimi małoletnich widzów - mówi składający skargę Krzysztof Luft.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA