Logo
  • DONALD
  • LEWICA CHCE KARY DLA KACZYŃSKIEGO ZA JEGO SŁOWA O OSOBACH LGBT

Lewica chce kary dla Kaczyńskiego za jego słowa o osobach LGBT

28.06.2022, 06:30
Podczas konferencji prasowej w Sejmie
Robert Biedroń
poinformował, że Lewica złoży do Komisji Etyki
wniosek o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego za jego słowa o społeczności LGBT
. Chodzi o sobotnią wypowiedź prezesa PiS dotyczącą osób transpłciowych. 
- Oczywiście ktoś się może z nami nie zgadzać, ma lewicowe poglądy. Uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że no teraz, do tej pory, do godziny - jest w tej chwili koło wpół do szóstej - byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą. Bo przecież lewica uważa, że tak powinno być. I należy tego przestrzegać. Mój szef w pracy, dajmy na to, czy nawet moja koleżanka czy mój kolega powinni się do mnie zwracać już tym razem w formie żeńskiej. 
No, można mieć takie poglądy, dziwne co prawda. Ja bym to badał 
- mówił Kaczyński podczas spotkania z sympatykami we Włocławku. 
- Kaczyński rozpoczyna kolejną nagonkę i
szuka kolejnych kozłów ofiarnych
. Prezes PiS nie radzi sobie z szalejącymi cenami, rosnącymi ratami kredytów, z zadłużeniem państwa oraz własną partią. Tak więc po raz kolejny rozpoczyna nagonkę na kolejną grupę społeczną.  Spektakl nienawiści wobec społeczności LGBT, wobec osób trans, który zobaczyliśmy w wydaniu Kaczyńskiego w ten weekend, pokazuje, że prezes PiS nie ma nic do zaoferowania. Jego polityka sięgnęła dna. Za każdym razem, kiedy Kaczyński próbuje odwrócić uwagę sięga po tego typu
ohydne i dehumanizujące rozwiązania
- mówił wczoraj Robert Biedroń. 
- Dzisiaj
miliony Polek i Polaków oczekują od PiS-u rozwiązania problemu rosnących cen
. Przecież obecnie masło jest towarem luksusowym i niewiele osób może pozwolić sobie na zakup dobrego mięsa. Ludzie mają problem z zapłaceniem rachunków za energię. Emeryci i emerytki nie wykupują recept, ponieważ ich na to nie stać. A co robi Kaczyński? Z kapelusza wyciąga wroga i znów jest to środowisko LGBT. Nie zgadzamy się na takie praktyki. To nie jest wina osób trans. Rządzi PiS i to Kaczyński powinien rozwiązać te problemy, ponieważ to on wziął odpowiedzialność za Polskę. Nie dajcie się nabrać. 
Przed kamerami pokazał wniosek skierowany do przewodniczącej Komisji Etyki Poselskiej.
- Jako Lewica będziemy reagowali na takie wystąpienia i dlatego składamy wniosek od Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posła Jarosława Kaczyńskiego za jego słowa, za które musi ponieść
odpowiedzialność i konsekwencje
.
Biedroń stwierdził również, że Lech Kaczyński nigdy nie zachowałby się tak jak teraz jego brat. 
- Mówię to jako członek społeczności LGBT: nigdy nie zrobiłby tego Lech Kaczyński. Prezydent Kaczyński wielokrotnie pokazywał, iż stara się szukać porozumienia ponad podziałami. Przypomnę, iż w 2006 r. Lech Kaczyński odznaczył Orderem Odrodzenia Polski Ewę Hołuszko, legendarną działaczkę "Solidarności" i osobę transpłciową.
Dzisiaj słuchając Jarosława Kaczyńskiego prezydent Lech Kaczyński w grobie się przewraca
. To jest realizacja jego testamentu, a Jarosław Kaczyński ma coraz mniej prawa na powoływanie się na swojego brata, ponieważ dzieli ich coraz więcej, a łączy ich coraz mniej. Niech dziś Jarosław Kaczyński stanie naprzeciwko Ewy Hołuszko i powie co o niej sądzi. Niech zabierze jej ten order, który wręczył jej jego brat.

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA