Logo
  • DONALD
  • LEWICA CHCE KARY DLA KACZYŃSKIEGO ZA JEGO SŁOWA O OSOBACH LGBT

Lewica chce kary dla Kaczyńskiego za jego słowa o osobach LGBT

28.06.2022, 06:30
Podczas konferencji prasowej w Sejmie
Robert Biedroń
poinformował, że Lewica złoży do Komisji Etyki
wniosek o ukaranie Jarosława Kaczyńskiego za jego słowa o społeczności LGBT
. Chodzi o sobotnią wypowiedź prezesa PiS dotyczącą osób transpłciowych. 
- Oczywiście ktoś się może z nami nie zgadzać, ma lewicowe poglądy. Uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że no teraz, do tej pory, do godziny - jest w tej chwili koło wpół do szóstej - byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą. Bo przecież lewica uważa, że tak powinno być. I należy tego przestrzegać. Mój szef w pracy, dajmy na to, czy nawet moja koleżanka czy mój kolega powinni się do mnie zwracać już tym razem w formie żeńskiej. 
No, można mieć takie poglądy, dziwne co prawda. Ja bym to badał 
- mówił Kaczyński podczas spotkania z sympatykami we Włocławku. 
- Kaczyński rozpoczyna kolejną nagonkę i
szuka kolejnych kozłów ofiarnych
. Prezes PiS nie radzi sobie z szalejącymi cenami, rosnącymi ratami kredytów, z zadłużeniem państwa oraz własną partią. Tak więc po raz kolejny rozpoczyna nagonkę na kolejną grupę społeczną.  Spektakl nienawiści wobec społeczności LGBT, wobec osób trans, który zobaczyliśmy w wydaniu Kaczyńskiego w ten weekend, pokazuje, że prezes PiS nie ma nic do zaoferowania. Jego polityka sięgnęła dna. Za każdym razem, kiedy Kaczyński próbuje odwrócić uwagę sięga po tego typu
ohydne i dehumanizujące rozwiązania
- mówił wczoraj Robert Biedroń. 
- Dzisiaj
miliony Polek i Polaków oczekują od PiS-u rozwiązania problemu rosnących cen
. Przecież obecnie masło jest towarem luksusowym i niewiele osób może pozwolić sobie na zakup dobrego mięsa. Ludzie mają problem z zapłaceniem rachunków za energię. Emeryci i emerytki nie wykupują recept, ponieważ ich na to nie stać. A co robi Kaczyński? Z kapelusza wyciąga wroga i znów jest to środowisko LGBT. Nie zgadzamy się na takie praktyki. To nie jest wina osób trans. Rządzi PiS i to Kaczyński powinien rozwiązać te problemy, ponieważ to on wziął odpowiedzialność za Polskę. Nie dajcie się nabrać. 
Przed kamerami pokazał wniosek skierowany do przewodniczącej Komisji Etyki Poselskiej.
- Jako Lewica będziemy reagowali na takie wystąpienia i dlatego składamy wniosek od Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posła Jarosława Kaczyńskiego za jego słowa, za które musi ponieść
odpowiedzialność i konsekwencje
.
Biedroń stwierdził również, że Lech Kaczyński nigdy nie zachowałby się tak jak teraz jego brat. 
- Mówię to jako członek społeczności LGBT: nigdy nie zrobiłby tego Lech Kaczyński. Prezydent Kaczyński wielokrotnie pokazywał, iż stara się szukać porozumienia ponad podziałami. Przypomnę, iż w 2006 r. Lech Kaczyński odznaczył Orderem Odrodzenia Polski Ewę Hołuszko, legendarną działaczkę "Solidarności" i osobę transpłciową.
Dzisiaj słuchając Jarosława Kaczyńskiego prezydent Lech Kaczyński w grobie się przewraca
. To jest realizacja jego testamentu, a Jarosław Kaczyński ma coraz mniej prawa na powoływanie się na swojego brata, ponieważ dzieli ich coraz więcej, a łączy ich coraz mniej. Niech dziś Jarosław Kaczyński stanie naprzeciwko Ewy Hołuszko i powie co o niej sądzi. Niech zabierze jej ten order, który wręczył jej jego brat.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA