Logo
  • DONALD
  • PSL CHWALI SIĘ ZATRZYMANIEM "PIĄTKI DLA ZWIERZĄT" I REKLAMUJE JAKO DOWÓD BYCIA SKUTECZNĄ SIŁĄ POLITYCZNĄ

PSL chwali się zatrzymaniem "piątki dla zwierząt" i reklamuje jako dowód bycia skuteczną siłą polityczną

03.12.2022, 17:00
Dziś w Warszawie odbyło się posiedzenie
Rady Naczelnej PSL
. Głównymi tematami rozmów członków partii były m.in. diagnoza demograficzna oraz kwestie dotyczące gospodarki, a także "strategiczne propozycje PSL". Te ostatnie 
Władysław Kosiniak-Kamysz i Waldemar Pawlak 
zaprezentowali po spotkaniu podczas konferencji prasowej, prezentując pakiet projektów pod hasłem
"Uczciwa Polska"
.
Wśród propozycji składających się na program są m.in. niskooprocentowany kredyt na mieszkanie/dom w BGK, brak podatków od nadgodzin lub dodatkowej pracy oraz dziedziczenie emerytur. PSL postuluje również lepsze warunki dla zakładów pracy, które gwarantują opiekę dla dzieci pracowników. 
Uczciwa Polska to jest cała filozofia
. To nie jest jeden projekt, to są projekty dotyczące Polski na pokolenia, która wspiera młodych, seniorów, pracujących - mówił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. 
- Uczciwa Polska to państwo, z którego jesteśmy dumni. To państwo, które nie zabiera, jak ktoś ciężko pracuje, tylko zostawia więcej za tą ciężką pracę. Uczciwa Polska nie zostawia wdowy samej na pastwę losu z utrzymaniem domu, gospodarstwa domowego na wsi czy w mieście, tylko daje jej możliwość dziedziczenia emerytury. Uczciwa Polska, uczciwe państwo polskie, to takie, które w przyszłości zapewni dobry start młodym ludziom, żeby mogli mieć własne mieszkanie, albo zacząć budowę domu - wyjaśniał.
Podczas posiedzenia Rady Naczelnej Kosiniak-Kamysz mówił również
o "sukcesach" PSL
. Jednym z nich ma być
zatrzymanie tzw. piątki dla zwierząt
czyli inicjatywy
Jarosława Kaczyńskiego
, która zakładała m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra. Mimo zaawansowanych prac legislacyjnych ustawa nie została uchwalona. Przeciwko ustawie protestowali m.in. rolnicy związani z Agrounią. 
Kolejnym sukcesem PLS ma być zatrzymanie projektu o notariacie, który w czwartek został odrzucony w Sejmie. PiS przegrało głosowanie nad propozycją przygotowaną przez resort sprawiedliwości. Według informacji Wirtualnej Polski "architektem upadku projektu był polityk PSL" - notariusz Jacek Tomczak.
"Zatrzymaliśmy z rolnikami #PiątkaKaczyńskiego, szkodliwe dla przedsiębiorców zapisy dotyczące 30-krotności, złą ustawę o biokomponentach, a teraz projekt o notariacie. Doprowadziliśmy również do wyboru RPO.
Pokazujemy, że jesteśmy skuteczni
" - czytamy na Twitterze PSL.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://twitter.com/nowePSL/status/1599038458466631684?s=20&t=kbi20M_-JQUOciT8nB9TyQhttps://twitter.com/nowePSL/status/1599038458466631684?s=20&t=kbi20M_-JQUOciT8nB9TyQ
2. https://twitter.com/nowePSL/status/1598993836386099201?s=20&t=50MKBuhpZekqoHpZHPfAYwhttps://twitter.com/nowePSL/status/1598993836386099201?s=20&t=50MKBuhpZekqoHpZHPfAYw
Pokaż więcej (5)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA