Logo
  • DONALD
  • ADWOKAT OD "TRUMNY NA KÓŁKACH" I ZNANY KOZAK W NECIE DECYZJĄ SĄDU ZOSTAŁ ZAWIESZONY

Adwokat od "trumny na kółkach" i znany kozak w necie decyzją sądu został zawieszony

07.12.2022, 14:30
Decyzją sądu dyscyplinarnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi,
adwokat Paweł Kozanecki został zawieszony
w czynnościach zawodowych na 16 miesięcy
. Mężczyzna był sprawcą głośnego wypadku, w którym zginęły dwie kobiety jadące, według mecenasa,
"trumną na kółkach"
.
- Orzeczenie uważam za kuriozalne. Pragnę zaznaczyć, że jest ono
nieprawomocne
i po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia z pewnością się od niego odwołam. Podkreślenia wymaga również fakt, że wciąż jestem czynnym adwokatem i
mogę wykonywać zawód
- skomentował Kozanecki.
Rzeczniczka prasowa Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi adwokat Anna Mrożewska podkreśliła, że przed sądem dyscyplinarnym toczą się jeszcze
dwa postępowania
w sprawie mężczyzny.
- Chodzi o to, że w jego organizmie po wypadku ze skutkiem śmiertelnym znaleziono śladowe ilości kokainy oraz o to, że niepochlebnie wyrażał się o sędziach Sądu Apelacyjnego w Łodzi, przez co mógł godzić w ich dobre imię - wyjaśniła.
Umorzono natomiast postępowanie w sprawie wykonania przez mecenasa utworu
Papuga
 Maty. Kozanecki nagrał cały czyn i opublikował na Instagramie. Sąd dyscyplinarny ocenił, że zachowanie mężczyzny ma znikomą szkodliwość społeczną.
Przypomnijmy, że do wypadku doszło we wrześniu ubiegłego roku. Z ustaleń policji wynikało, że "prawdopodobną przyczyną tragedii był manewr 41-letniego kierującego osobowym mercedesem, który z nieznanych przyczyn przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z audi".
Kozanecki wracał akurat z wesela influencerki Martyny Kaczmarczyk. Influencerka komentując sprawę, stwierdziła, że "jej bliscy przeżyli tylko dlatego, że mieli dwuletnie auto wysokiej klasy z zaawansowanymi system bezpieczeństwa". Z kolei sprawca wyjaśniał, że po drogach poruszają się "trumny na kółkach" i trzeba po prostu kupować bezpieczniejsze samochody.
- Ludzie kupują auta za trzy tysiące. A nie lepiej
wziąć kredyt, pożyczyć od kogoś kasę, poczekać, uzbierać i kupić auto bezpieczne
? Zastanówmy się nad tym - powiedział.
 
W trakcie śledztwa okazało się, że w jego krwi, pobranej trzy godziny po wypadku, biegli wykryli
śladowe ilości kokainy
. Jednak w ich ocenie nie miało to wpływu na zdolności psychomotoryczne kierowcy.
 
W kwietniu tego roku Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Łodzi zawiesił adwokata w prawie do wykonywania zawodu. Wszystko w związku z tym, że dopuścił się on
obrazy prokuratora oskarżającego
. Adwokat opublikował w mediach społecznościowych film, w którym obrażał łódzkiego prokuratora. Prawnik został zawieszony w pełnieniu obowiązków zawodowych na cztery miesiące, otrzymał trzyletni zakaz obejmowania patronatu nad aplikantami oraz nakaz przeprosin prokuratora.
 
We wrześniu Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko łódzkiemu adwokatowi. Mężczyzna jest oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie kobiety. 
Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 tys. zł oraz nakaz powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA