Logo
  • DONALD
  • SONDAŻ: POLACY UWAŻAJĄ, ŻE POLSKA BYŁABY BARDZIEJ BEZPIECZNA POD RZĄDAMI PO NIŻ PIS

Sondaż: Polacy uważają, że Polska byłaby bardziej bezpieczna pod rządami PO niż PiS

25.09.2023, 06:00
fot. Facebook, PiS / East News
Wygląda na to, że kwestia
bezpieczeństwa
kraju staje się jedną z najważniejszych w trwającej kampanii wyborczej. To nie tylko efekt trwającej za naszą wschodnią granicy wojny, ale również nagłośnienia "afery wizowej" i politycznego sporu wokół kwestii migrantów. 
"Bezpieczna przyszłość Polaków"
to główne hasło PiS w tych wyborach. W sobotę partia opublikowała nowy
spot wyborczy
pod hasłem "Bezpieczna Polska", w którym przypomina wypowiedzi Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego na temat relokacji migrantów. Politycy partii, komentując spot przestrzegali, że wygrana Donalda Tuska to przyzwolenie na mechanizm przymusowej relokacji i "ogromne niebezpieczeństwo" dla Polek i Polaków. 
Dyskusji na temat migrantów i bezpieczeństwa Polski towarzyszy szeroka krytyka filmu Agnieszki Holland, którą kontynuują politycy obozu rządzącego. Tę próbuje odpierać opozycja, jednocześnie krytykując PiS za niewłaściwe działania na rzecz bezpieczeństwa granic i nagłaśniając kolejne wątki afery wizowej. 
Okazuje się, że według opinii Polaków nasz kraj byłby
bezpieczniejszy pod rządami PO niż PiS
. Tak wynika z sondażu, którego wyniki publikuje
Rzeczpospolita
. Na pytanie "pod rządami której partii Polska byłaby najbezpieczniejsza" najwięcej badanych - 25,4% wskazało właśnie Platormę Obywatelską. 23,9% respondentów jest zdania, że większe bezpieczeństwo Polsce zapewniłby PiS.
Na Lewicę wskazało 9% badanych, na Konfederację 8,6%, na Polskę 2050 5,8%, a na PSL - 2,7%. Aż 20,6% respondentów nie ma zdania na ten temat. 
- W przekonaniu co trzeciej osoby (32%) w wieku powyżej 50 lat Polska byłaby najbezpieczniejsza pod rządami Platformy Obywatelskiej. Zdanie, że PO najlepiej zagwarantowałaby bezpieczeństwo państwa, najczęściej wyrażają badani z wykształceniem wyższym (29%). Takiego samego zdania są niemal cztery osoby na dziesięć (38%) z dochodem powyżej 5000 zł netto. Co trzeci respondent z miast o wielkości między 200 a 499 tys. mieszkańców uważa, że Polska byłaby najbezpieczniejsza pod rządami Platformy Obywatelskiej - komentuje w rozmowie z
Rzeczpospolitą
wyniki badania Małgorzata Bodzon z SW Research.
Zobacz też: 
 
 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA