Logo
  • DONALD
  • MAMA MICHAŁA, GEJA, KTÓRY SIĘ POWIESIŁ: MÓGŁBY ŻYĆ DZIĘKI WŁAŚCIWEJ EDUKACJI SEKSUALNEJ

Mama Michała, geja, który się powiesił: mógłby żyć dzięki właściwej edukacji seksualnej

23.06.2020, 16:45
Sytuacja osób LGBT+ w Polsce, dosyć niespodziewanie stała się
jednym z głównych tematów trwającej kampanii prezydenckiej.
Wszystko za sprawą podpisania przez
Andrzeja Dudę
 tzw.
Karty rodziny, 
w której zawarte są postulaty dotyczące "
ochrony dzieci przed ideologią LGBT”
.
Duda na jednym z wieców stwierdził też, że
"LGBT jest bardziej szkodliwe niż komunizm"
. Słowa prezydenta błyskawice obiegły światowe media. Duda tłumaczył się nieudolnie na Twitterze:
Na kolejnym wiecu, Duda spotkał aktywistę LGBT, którego potem zaprosił do pałacu.
Bartosz Staszewsk
i pokazał prezydentowi
zdjęcia osób, które z powodu zaszczucia odebrały sobie życia
.
Niestety, kolejną osobą, która popełniła samobójstwo z powodu szykan jest Michał. Michał był 30-letnim homoseksualnym modelem. CIężko znosił homofobiczne obelgi, z którymi spotykał się od gimnazjum.
Mama Michała udzieliła wywiadu
Gazecie Wyborczej
. Kobieta zwraca uwagę na
homofobiczny klimat panujący w naszym kraju
. Na polityków i hierarchów kościelnych, którzy podsycają nienawiść do osób nieheteronormatwnych.
Na brak odpowiedniej edukacji seksualnej i pomocy psychologicznej.
"Zawsze był wrażliwy. Bardzo o siebie dbał. Kiedy dorastał, dzieci z klasy zaczęły mu dokuczać i wyzywać go od pedałów. Chodził do kościoła, służył do mszy.
W pewnym momencie, w tym okresie gimnazjalnym założył sobie na palec różaniec w formie pierścionka. I za ten różaniec został zbombardowany homofobicznymi wyzwiskami. Od tamtej chwili zaczęły się prześladowania. Dogryzano mu. Dzieci wszystko wyrażały w sposób wulgarny. Bardzo źle to znosił"-
zaczęła.
Matka Michała zwróciła się o pomoc do wychowawczyni. Niestety bez skutku.
"Poszłam do wychowawczyni. O ile pamiętam, była to żona dyrektora. Liczyłam na jakiekolwiek wsparcie, na to, że porozmawia z dziećmi, że wytłumaczy im, że nie można nikogo dyskryminować. Oboje odesłali mnie z kwitkiem. „Powinna się pani zająć synem, bo faktycznie może z nim jest coś nie tak”. Do tej pory nie mogę w to uwierzyć. Po prostu nie mogę, że tak nas potraktowali".
Opowiedziała też o żalu jaki ma do polityków:
"Największy żal mam do ludzi, którzy go w żaden sposób nie wsparli wtedy w gimnazjum. Mam żal do polityków i do Kościoła. Nikt nie idzie i się nie wiesza tak po prostu, bez powodu. Ja nie wierzę w to, że ktoś odkrywa, że jest gejem i idzie się z tego powodu powiesić. Jestem pewna, że to są zawsze długotrwałe procesy".
"Kiedy usłyszałam wypowiedzi posła Żalka o tym, że osoby LGBT to nie ludzie, że to ideologia, kiedy te same słowa powtórzył prezydent Duda i gdy szef sztabu wyborczego Andrzeja Dudy powiedział, że nie można mówić o osobach homoseksualnych, że są".
"Tacy ludzie zniszczyli mojego syna. Dzień po dniu i krok po kroku. Gdyby jako dziecko był potraktowany normalnie, gdyby został zaakceptowany ze swoją seksualnością, to funkcjonowałby dzisiaj jako wspaniały człowiek. Niestety, tak się nie stało. Dlaczego oni ich tak ranią?"
"Pamiętam, jak Michał usłyszał wypowiedź biskupa Jędraszewskiego i dowiedział się o tworzonych strefach wolnych od LGBT. Powiedział mi, że znowu czuje się odrzucony. Że znowu się boi. Był przerażony tym, że wszyscy wiedzą, że jest „pedałem”. Wieczorami ze strachu już nigdzie nie wychodził:,
Mama Michała zwróciła też uwagę na brak odpowiedniej edukacji seksualnej w polskich szkołach.
"Dzięki temu nie czułby się inny! Nie znienawidziłby siebie za to, że jest homoseksualistą. Nie czułby się gorszy. Czułby się równy. Dlaczego więc edukujemy dzieci w każdym innym względzie, a mamy nie edukować w tak ważnej kwestii?"
Kobieta obawia się, ze w przypadku kiedy ponownie wygra Duda, osób niehteronormatywnych, które będą chciały odebrać sobie życie może być jeszcze więcej.
"Bardzo się boję, że jeżeli władza w kraju się nie zmieni, jeżeli wygra Andrzej Duda, który ma taki stosunek do osób LGBT, niewątpliwie będzie więcej takich ofiar jak mój syn".

Donald.pl na Patronite

Masz złe zdanie o dzisiejszych mediach?

My mamy gorsze: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA