Logo
  • DONALD
  • 4 LISTOPADA RUSZY PROTEST PRACOWNIKÓW HANDLU, DOMAGAJĄ SIĘ M.IN. WOLNYCH NIEDZIEL I PODWYŻEK

4 listopada ruszy protest pracowników handlu, domagają się m.in. wolnych niedziel i podwyżek

18.10.2021, 13:11
Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" ogłosiła
wielki protest pracowników handlu
, który odbędzie się 4 listopada w Warszawie. 
-
Chcemy zaprotestować przeciwko niskim wynagrodzeniom i fatalnym warunkom zatrudnienia pracowników handlu.
Chcemy upomnieć się o prawo pracowników do niedziel wolnych od pracy. Gorąco apelujemy o udział w proteście do pracowników wszystkich sieci handlowych. Jeśli chcemy, żeby praca w sklepach wreszcie zmieniła się na lepsze, nasz protest musi być głośny i liczny. Nikt nie rozwiąże naszych problemów za nas. Musimy zrobić to sami. Musimy pojechać na demonstrację do Warszawy. Im będzie nas więcej, tym silniejszy będzie nasz głos - poinformował związek. 
Protestujący domagają się podwyżek wynagrodzeń, wolnych niedziel oraz zwiększenia liczby zatrudnianych pracowników w sklepach. Manifestacja będzie miała miejsce przed siedzibą Polskiej Organizacji Handlu i Usług. 
- Ta instytucja zrzesza wszystkie największe sieci handlowe działające w naszym kraju. Dlatego właśnie tam musimy zanieść nasze postulaty. Złe warunki pracy i niskie wynagrodzenia to problem nas wszystkich, bez względu na to czy pracujemy w Carrefourze, Biedronce, Auchan, czy Kauflandzie - przekazała "Solidarność".
Związek oferuje bezpłatny wyjazd na demonstrację chętnym z całej Polski.
Pracownicy różnych sieci od dawna walczą ze swoimi pracodawcami. Związki zawodowe w Carrefourze sprzeciwiały się już próbom omijania zakazu handlu. Podobna sytuacja miała miejsce w sklepach sieci Biedronka:
 

Dokarm kaczkę przez internet

Cieszymy się, że tu jesteś. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA