Logo
  • DONALD
  • KONGRES HOŁOWNI: OBIETNICE, PROGRAM I PREZENTACJA APLIKACJI "JAŚMINA", KTÓRA MA PODAWAĆ INFORMACJE I UMOŻLIWIAĆ GŁOSOWANIA

Kongres Hołowni: obietnice, program i prezentacja aplikacji "Jaśmina", która ma podawać informacje i umożliwiać głosowania

04.09.2021, 16:00
Dziś odbył się
kongres ruchu Polska 2050
. Szymon Hołownia zapowiadał przed kongresem, że
wystąpi na nim specjalny gość
, który "na trwałe zmieni się oblicze polskiej polityki". Lider zapowiadał, że zapewniał też, że w sobotnim kongresie "będą setki osób z całej Polski".
- Będzie gość specjalny, który mam nadzieję na
trwałe zmieni oblicze polskiej polityki
- przekonywał polityk.
Dziś podczas kongresu Hołownia przedstawił dwa podstawowe cele, które wyznaczyli sobie działacze ugrupowania:
- Nasz ruch ma przed sobą dwa potężne cele. Po pierwsze - odsunąć od władzy PiS. Wszyscy widzimy, że ta formacja już się kończy, trzeszczy w szwach. Od fundamentów czuć stęchlizną, ona gnije. Obiecywali nie kraść? Kłamali. To arcymistrzowie kieszonki, jedną ręką dają 500 zł, a drugą wyciągają z portfela 1000 - mówił.
Hołownia przekonywał, że Polska 2050 jest
najlepiej przygotowanym merytorycznie ugrupowaniem
:
- Dziesiątki naszych ekspertów przygotowało już tysiące stron planów naprawczych i mogę to powiedzieć bez skromności: jesteśmy partią najlepiej merytorycznie przygotowaną do rządzenia w dziejach Polski. Gdybym miał skrócić nasz program do dwóch słów, to one byłyby bardzo proste: zielona demokracja - podkreślał.
Wśród postulatów programowych Polski 2050 znalazła się
likwidacja domów dziecka, likwidacja Trybunału Konstytucyjnego, czy likwidacja Funduszu Kościelnego
:
- Polska powinna i może być krajem bez domów dziecka. Przygotowaliśmy plan, program jest gotowy, zmienimy system pomocy dzieciom bez mamy i taty tak, aby każde dziecko znalazło swój dom i swoją rodzinę, a specjaliści, którzy dzisiaj opiekują się dziećmi w domach dziecka wspierali zastępczych rodziców - powiedział szef Polski 2050. 
- Jednym z pierwszych naszych działań będzie uporządkowanie tego bagna, które wybiło w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego. Pierwszy plan: zlikwidować całkowicie Trybunał Konstytucyjny i dać sędziom sądów powszechnych, administracyjnych, wojskowych możliwość odwoływania się do konstytucji. Ten mechanizm działa w wielu krajach Unii Europejskiej i sprawdza się znakomicie - dodał.
Hołownia przedstawił także zapowiadanego gościa specjalnego. Okazało się, że
była nim specjalnie przygotowana aplikacja o nazwie Jaśmina
. Ma ona działać, jako "przewodnik i doradca w ruchu Polska 2050".
Zobacz też:

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA