Logo
  • DONALD
  • ISLANDIA: SZTORM ZABIŁ PONAD 80 KONI, PONAD STO ZAGINĘŁO

Islandia: sztorm zabił ponad 80 koni, ponad sto zaginęło

21.12.2019, 08:00
Jak donosi
islandzka telewizja RÚV
po ekstremalnym
ubiegłotygodniowym sztormie w całym kraju zginęły dziesiątki koni trzymanych na zewnątrz.
Najgorsza sytuacja miała miejsce
w okręgu Húnavatn
-
zginęło tam prawie 80 koni, a zaginęło ponad 100.
Wiele koni, które ocalały, cierpi z powodu skrajnego wyczerpania. W ostatnich dnia stowarzyszenie ratownicze Blanda w Blönduó odpowiedziało na 15 wezwań o pomoc dla koni.
- Nie było sposobu, aby dotrzeć do tych koni przez dwa lub czasem trzy dni. W takich warunkach nic nie można było zrobić, przez cały ten czas były bez jedzenia i wody - powiedziała weterynarz MAST, Sigríður Björnsdóttir. 
Tłumaczy, że zeszłotygodniowy sztorm był wyjątkowy:
-
Pracuję w tej dziedzinie od 25 lat i przynajmniej w tym okresie jest to wyjątkowe zdarzenie. Nie mogliśmy się tego spodziewać
- dodała. 
- To są traumatyczne wydarzenia dla hodowców i pragnę podkreślić, że nie chodzi o to, że byli nieprzygotowani. To nie jest kwestia zaniedbania. To po prostu wynik wyjątkowych warunków pogodowych - dodaje.
Magnús Ásgeir Elíasson, farmer z zachodniej części okręgu Húnavatn, który stracił cztery konie, stwierdził, że ostatnie kilka dni były niezwykle trudne. Powiedział, że podczas tygodnia sztormu spał tylko pięć godzin, starając się ratować swoje konie.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA