Logo
  • DONALD
  • PREZES ORDO IURIS OBURZONY, ŻE PIS DOPUSZCZA W OGÓLE DYSKUSJĘ O IN VITRO I ZAPOMINA O NAUKACH JANA PAWŁA II

Prezes Ordo Iuris oburzony, że PiS dopuszcza w ogóle dyskusję o in vitro i zapomina o naukach Jana Pawła II

23.11.2023, 14:45
W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy
"Tak dla in vitro"
. Zakłada on przywrócenie refundacji procedury z budżetu państwa, które PiS zlikwidował w 2015 roku. Głosowanie nad projektem, które najprawdopodobniej zostanie przyjęty głosami koalicji KO, Trzeciej Drogi i Lewicy, odbędzie się 28 listopada.
Przeciwna projektowi jest Konfederacja, o czym wczoraj w Sejmie wyraźnie mówił m.in. Grzegorz Braun, składając wniosek o odrzucenie projektu.
PiS
rekomenduje natomiast dalsze prace nad ustawą, która - jak mówiła w Sejmie posłanka partii Józefa Szczurek-Żelazko - "wymaga doprecyzowania i dookreślenia zasad przeprowadzania procedur".
Wczorajsza debata pokazała, że w PiS na temat in vitro są bardzo różne poglądy. Rzecznik partii Rafał Bochenek potwierdził, że w klubie nie będzie dyscypliny w głosowaniu nad projektem. Sam zapowiedział, że będzie głosował za projektem. To samo zadeklarował rzecznik rządu, Piotr Muller.
Postawa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie in vitro oburzyła natomiast
szefa Ordo Iuris, Jerzego Kwaśniewskiego
"Niewywoływany do tablicy, PiS postanawia zgwałcić etyczną wrażliwość posłów i elektoratu, uderzając w - dotychczas wynoszone na piedestał - nauczanie bioetyczne JPII odnośnie godności człowieka i ludzkiego poczęcia.
Co za pomysł, by na koniec ostentacyjnie odciąć się od korzeni?
" - napisał na Twitterze. 
O nauczaniu Jana Pawła II w tym zakresie mówił wczoraj w Sejmie także
Dariusz Matecki
z Suwerennej Polski, który podkreślał, że to atak na katolików.
- Ocena moralna przerywania ciąży dotyczy także nowych form zabiegów dokonywanych na embrionach ludzkich, które chociaż zmierzają do celów z natury swojej godziwych, prowadzą nieuchronnie do zabicia embrionów. Trzeba zarazem stwierdzić, że wykorzystywanie embrionów i płodów ludzkich jako przedmiotu eksperymentów jest przestępstwem przeciw godności istot ludzkich, które mają prawo do takiego samego szacunku jak dziecko już narodzone i jak każdy człowiek - cytował papieża.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. Jerzy Kwaśniewski on Twitter: "Niewywoływany do tablicy, PiS postanawia zgwałcić etyczną wrażliwość posłów i elektoratu, uderzając w - dotychczas wynoszone na piedestał - nauczanie bioetyczne JPII odnośnie godności człowieka i ludzkiego poczęcia.Co za pomysł, by na koniec ostentacyjnie odciąć się od korzeni? / Twitter"https://x.com/jerzKwasniewski/status/1727377009121411202?s=20
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA