Logo
  • DONALD
  • POLSKI RAPER WYCHOWANY WE FRANCJI O GETTACH, IMIGRANTACH I NOSZENIU KRZYŻYKA NA WIERZCHU

Polski raper wychowany we Francji o gettach, imigrantach i noszeniu krzyżyka na wierzchu

03.04.2019, 06:27
Ciekawy wywiad, zwłaszcza w kontekście informacji podawanych przez niektóre media oraz polityków, przeprowadził
Wini
z raperem
Kabe
, 19-letnim synem emigrantów zarobkowych z Polski, mieszkającym i wychowanym we Francji.
Kabe
: Ja na przykład nagrałem klip we Francji, "Albinos", tam mam normalnie krzyżyk wyjebany, bujam się z koleżkami na, kurwa, osiedlu, stary, w 92. departamencie. To nie są, wiesz, jakieś pizdowate rzeczy. I wiesz, tam się bujam z tym krzyżykiem i nie ma żadnego przypału stary, NIC.
Wini
: Ale jeżeli ktoś wbije się na osiedle, nikt go tam nie zna...
Kabe
: To wtedy się prują; to jest tak, jakby było plemię stary jakieś i jakiś wróg wjeżdża ci na teren, to go dojeżdżasz od razu... 
Wini
: To tak jak w latach dziewięćdziesiątych u nas, na różnych osiedlach: wjeżdżałeś na parafię obok i wracałeś bez czapeczki, nie?; chyba że miałeś coś więcej; [...] ci wszyscy ludzie, którzy tam są i żyją na francuskich osiedlach robotniczych, to tam nie ma jakiegoś pogrupowania strasznego, etnicznego?
Kabe
: Etnicznego? NIE. [...] chodzi o to, że, kurwa, jeśli jesteś dobrym ziomeczkiem, to tam nikt nie będzie ci mówił: "A bo ty jesteś biały", wiesz; to jest tak jak w Polsce, podejrzewam, że kurwa, jeżeli my byśmy wpuścili tych imigrantów, to niekoniecznie byłoby tak, że wszyscy: "czarnuchy to są debile, kurwa, czy ktoś tam"; a może byłoby tak stary, że w ekipach normalnie bujaliby się, jeżeli to by byli normalni ludzie, nie jacyś tam wygórowani.
[...]
Oni we Francji tworzą jakieś tam komuny mniejsze, to jest tak, kurwa, że wiesz, oni jak ściągali tych wszystkich emigrantów wcześniej do roboty , to oni budowali im takie, kurwa, getta, nie, i oni tam zostają. Kurwa, zostali tam do dzisiaj stary i nawet jak ich przesiedlisz, to oni i tak będą tworzyć swoje grupy.
Wini
: No tak, ale bo już ich pogrupowano w te grupy.
Kabe
: tak, bo samych ich wpierdolono w te grupy, jak ich ściągano tutaj, i jakby, wiesz, oni się nie zasymilują, bo oni od początku byli w jakiejś tam przymusowej izolacji.
Cały wywiad można obejrzeć tu:

Hej, jesteś na Donald.pl

Donald to więcej zdrowego rozsądku w polskich mediach. Opisujemy ważne wiadomości z dystansem, bo wszyscy potrzebujemy trochę dystansu i oddechu.

Dlaczego warto nas wspierać na Patronite?

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.

2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił, udając że to nie reklama.

3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.

Kliknij, przeczytaj, rozważ: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Wini x Kabe x Opiat x Bartz - rozmowahttps://youtu.be/fn8Bv20Z95w
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA