Logo
  • DONALD
  • OJCIEC RYDZYK NA 20-LECIE TV TRWAM NARZEKA, ŻE SŁUCHACZE POWINNI MU WIĘCEJ PŁACIĆ

Ojciec Rydzyk na 20-lecie TV Trwam narzeka, że słuchacze powinni mu więcej płacić

12.06.2023, 09:30
Mija
20 lat
odkąd
Telewizja Trwam
rozpoczęła nadawanie. Do 2014 roku była dostępna jedynie w emisji satelitarnej i kablowej, później zaś pojawiła się na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.


Ojciec Tadeusz Rydzyk
założyciel Telewizji Trwam udzielił wywiadu dla
Naszego Dziennika
, w którym opowiedział m.in. o
początkach stacji:
- Już wcześniej bardzo zachęcał mnie do założenia telewizji słowacki biskup Paweł Hnilica, znany apostoł Fatimy. Mówił: „Ojcze, telewizja”. Dzięki księdzu biskupowi poznałem w Rzymie matkę Angelikę, klaryskę, która utworzyła w USA silną telewizję katolicką Eternal Word Television Network. EWTN, tak jak Radio Maryja, powstała z niczego i jest utrzymywana przez widzów - opisał


Redemptorysta wyjawił, że
do założenia telewizji zachęcał go Jan Paweł II
:
- Kiedy po raz pierwszy zostałem zaproszony na kolację u Ojca Świętego, Jan Paweł II zapytał mnie: "Kiedy telewizja?". Odpowiedziałem: "Jak Ojciec Święty pobłogosławi, to za rok". Na kolejnych spotkaniach Jan Paweł II często wracał do tego tematu, czuło się niezwykłą miłość, życzliwość Ojca Świętego - powiedział.
Duchowny zauważył, że "
ewangelizacja
nie może być
zniewolona
przez jakiekolwiek uzależnienia, również materialne":
- "Dobrodzieje" dadzą pieniądze, a później każą robić to, co chcą. Wtedy kończy się wolność głoszenia. Życzę, żeby wszyscy tworzący media nie dali się kupić, uzależnić pod pozorem środków na dobre cele. Bardzo łatwo można także stracić media, które niepostrzeżenie przejdą w inne ręce - ocenił.
Dodał też, że sytuacja Telewizji Trwam wyglądałaby inaczej, gdyby
wszyscy słuchacze i telewidzowie
co miesiąc robili wpłaty:
- Jesteśmy dopiero na początku tego, co powinniśmy robić. Myślę też o dobrych filmach, reportażach. Takie materiały jednak sporo kosztują. Gdyby wszyscy słuchacze i telewidzowie poczuwali się do odpowiedzialności i każdy systematycznie co miesiąc pomagał, to byśmy dali radę - stwierdził.


-
Kościół w Polsce nie ma potężnych mediów, bo nie ma środków
. Mówili, że Kościół jest bardzo bogaty. To propaganda, to ta druga strona ma olbrzymie pieniądze. Wystarczy popatrzeć, ile np. TVN przesyła rocznie milionów dolarów zysku do swego właściciela w Ameryce - powiedział.
- To jest cały układ - wielkie koncerny międzynarodowe powiązane z politykami i biznesem, z tymi, którzy kiedyś trzymali Polskę w okowach komunizmu. Żyją ich dzieci, wnuki i dalej realizują swoje plany - na pewno niekatolickie, często niepolskie. Trzeba mieć świadomość, że im nie chodzi o piękną Polskę św. Jana Pawła II, bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Danuty Siedzikówny "Inki" czy rtm. Witolda Pileckiego - dodał.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA