Logo
  • DONALD
  • FIRMA AMS, NALEŻĄCA DO AGORY, ODMÓWIŁA WYWIESZENIA WYKUPIONEGO BILLBOARDU PRZED SIEDZIBĄ PIS, BO "MOŻE WZBUDZAĆ AGRESJĘ"

Firma AMS, należąca do Agory, odmówiła wywieszenia wykupionego billboardu przed siedzibą PiS, bo "może wzbudzać agresję"

16.08.2022, 17:00
Michał Marszał
, admin Tygodnika NIE na początku sierpnia ogłosił w mediach społecznościowych, że
wykupił billboard pod warszawską siedzibą PiS na ulicy Nowogrodzkiej.
Billboard miał zawisnąć dziś - 16 sierpnia. Fani admina Tygodnika NIE mieli wybrać, co znajdzie się na plakacie na Nowogrodzkiej.
Okazuje się jednak, że
billboard Marszała nie pojawił się na Nowogrodzkiej.
W ostatniej chwili realizacji zlecenia odmówiła należąca do Agory
firma AMS.


- Od początku tłumaczyłem, że sprawa jest happeningiem i już wtedy prosiłem, że jeśli AMS nie jest zainteresowany, po prostu niech odmówi. Chodziło mi o to jedno konkretne miejsce - pod siedzibą PiS. Kilka miesięcy trwały prace nad projektem. Dostałem od internautów kilkaset różnych propozycji plakatu. Wybrałem najbardziej łagodną. Poszedłem na wszystkie ustępstwa wobec AMS - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Michał Marszał.


- Dziś rano przyjechałem zobaczyć plakat. Nie wisiał. Pani za to odpowiedzialna poszła na urlop, a jej zastępca przysłał SMS, że plakat jest właśnie wyklejany. Pojechałem na miejsce i nic się nie działo. Wtedy dostałem na e-mail pismo od prawnika AMS. Słabo to świadczy o pojmowaniu wolności słowa w spółce Agory, wydawcy "Gazety Wyborczej". I źle o wolności słowa w kraju. Bo przecież plakaty fundacji Kornice albo z płodami wiszą w wielu miejscach - i jakoś nikt tam tych argumentów nie podnosi - ocenia Marszał.
W piśmie przesłanym przez prawników AMS do Marszała można przeczytać, że firma
obawiała się zniszczenia nośnika:
"AMS ma prawo do odmowy przeprowadzenia ekspozycji reklam klienta na wypadek, gdy treść lub forma reklamy obiektywnie narażałaby nośnik reklamowy na wysokie ryzyko zniszczenia wskutek aktów wandalizmu" - napisano.


"AMS, obawiając się zniszczenia swojego nośnika reklamowego, zmuszona jest odmówić wykonania ekspozycji przekazanego do nas plakatu. W zaistniałej sytuacji rezygnujemy z prawa do pełnego wynagrodzenia (..), za wszelkie niedogodności przepraszamy" - dodano.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA